Kdo jsme

Jsme komunitní škola a školka, v němž jsou jeho návštěvníci podporováni k aktivitě a vlastnímu rozvoji, a to v pohodové, rodinné atmosféře. Jsme  bezpečným prostorem, ve kterém společně prožíváme radost, sdílíme zážitky a dbáme na základní hodnoty jako jsou úcta k rodině a blízkým, k prostředí a přírodě v kombinaci s touhou po poznání, dobrodružství, a to vše s kreativitou a hravostí. 

Jsme místem, kam se my všichni rádi vracíme.

Naše školka a škola  je určena především dětem, a to od tříletých zajíčků přes rozpustilá předškolní zajíčata až po zvídavé školní zajíčky. 

Zajíček dospívá do nové životní etapy

Rodinné centrum Zajíček má za sebou třináct let. Třináct let, plných aktivit pro děti i celé rodiny, intenzivních zážitků, dětského smíchu i tvrdé práce a překonaných překážek, zkrátka společného života všech, kteří byli nebo jsou jeho součástí.Nyní se Zajíček dostává do fáze, kdy svými potřebami přerůstá možnosti dosavadních prostor, a postupně začne vstupovat do nové životní etapy s názvem ZAYA.

Děkujeme, že jste součástí a fandíte nám! 

Jak to všechno začalo

Provoz rodinného centra byl zahájen 24. 8. 2009 a dopolední program Dětského klubu byl zahájen již v květnu. RC Zajíček vzniklo díky aktivitě několika rodičů s malými dětmi, kteří chtěli řešit nedostatečnou kapacitu v místní mateřské škole a kteří chtěli jít vlastní cestou. Ve velmi krátkém čase se ukázalo, že rozhodnutí vytvořit nové prostředí pro předškolní děti bylo správné. A dnes po deseti letech existence víme, že veškeré úsilí za to stálo. Jak děti přibývaly a rostly, vznikl první stupeň rodinné školy. Ale jdeme pořád dál. Cesta, kterou jsme se vydali, je plná výzev, a proto jsme v září 2020 otevřeli druhý stupeň základního vzdělávání. I Vy jste zváni.

Kde nás najdete

Nacházíme se ve dvoupatrové budově se zahradou v obci Zaječice u Pyšel. Přízemí objektu slouží pro potřeby školky a první patro je určeno školním dětem. V rámci pobytu na čerstvém vzduchu je využíváno i sousedící fotbalové hřiště a samozřejmě nádherné okolní lesy. Zaječice, místní část obce Pyšely, jsou dobře dostupnou, a přitom klidnou lokalitou ve Středočeském kraji v okrese Benešov, cca 20 km jihovýchodně od okraje Prahy a 15 km severně od Benešova (dostupné po E55 z Benešova a po D1 z Prahy, exit 21 směr ČB). Obec leží ve středním Posázaví a samotná řeka Sázava teče jen pár kilometrů odtud. Zaječice jsou součástí turistických stezek a cyklostezek, na kterých můžete objevovat krásu krajiny i památky.