Kdo jsme

Jsme komunitní škola a školka, v němž jsou jeho návštěvníci podporováni k aktivitě a vlastnímu rozvoji, a to v pohodové, rodinné atmosféře. Jsme  bezpečným prostorem, ve kterém společně prožíváme radost, sdílíme zážitky a dbáme na základní hodnoty jako jsou úcta k rodině a blízkým, k prostředí a přírodě v kombinaci s touhou po poznání, dobrodružství, a to vše s kreativitou a hravostí. 

Jsme místem, kam se my všichni rádi vracíme.

Naše školka a škola  je určena především dětem, a to od tříletých zajíčků přes rozpustilá předškolní zajíčata až po zvídavé školní zajíčky. 

Jak to všechno začalo

Provoz rodinného centra byl zahájen 24. 8. 2009 a dopolední program Dětského klubu byl zahájen již v květnu. RC Zajíček vzniklo díky aktivitě několika rodičů s malými dětmi, kteří chtěli řešit nedostatečnou kapacitu v místní mateřské škole a kteří chtěli jít vlastní cestou. Ve velmi krátkém čase se ukázalo, že rozhodnutí vytvořit nové prostředí pro předškolní děti bylo správné. A dnes po deseti letech existence víme, že veškeré úsilí za to stálo. Jak děti přibývaly a rostly, vznikl první stupeň rodinné školy. Ale jdeme pořád dál. Cesta, kterou jsme se vydali, je plná výzev, a proto jsme v září 2020 otevřeli druhý stupeň základního vzdělávání. I Vy jste zváni.

Kde nás najdete

Nacházíme se ve dvoupatrové budově se zahradou v obci Zaječice u Pyšel. Přízemí objektu slouží pro potřeby školky a první patro je určeno školním dětem. V rámci pobytu na čerstvém vzduchu je využíváno i sousedící fotbalové hřiště a samozřejmě nádherné okolní lesy. Zaječice, místní část obce Pyšely, jsou dobře dostupnou, a přitom klidnou lokalitou ve Středočeském kraji v okrese Benešov, cca 20 km jihovýchodně od okraje Prahy a 15 km severně od Benešova (dostupné po E55 z Benešova a po D1 z Prahy, exit 21 směr ČB). Obec leží ve středním Posázaví a samotná řeka Sázava teče jen pár kilometrů odtud. Zaječice jsou součástí turistických stezek a cyklostezek, na kterých můžete objevovat krásu krajiny i památky.