Kroužky

odpolední program


ODPOLEDNÍ PROGRAM PRO ŠKOLKOVÉ A ŠKOLNÍ DĚTI


Nabízíme pestrou paletu zájmových kroužků podle věku a zaměření dětí. Snažíme se o všestranný rozvoj dětí v oblasti psychické i fyzické. Nabídku na konkrétní pololetí v daném školním roce skládáme na základě zájmu a aktuálních možností lektorů.


CVIČENÍ S PRVKY JÓGY A TAI-CHI

Děti se při cvičení naučí vnímat svoje tělo, jeho propojení a důležitost dýchání. Seznámí se s jógovými pozicemi a základními cviky z tai-chi, díky kterým si protáhnou a posílí své tělo. V závěru každé lekce se děti učí relaxovat. 

Kroužek je určen pro děti od 6 let.

Lekce: 45 minut


KERAMIKA

Děti se zde seznámí s různými keramickými technikami, naučí se pracovat s glazurami. Při hodinách bude prostor na řízenou i volnou tvorbu, při které nám nepůjde primárně o výsledek, ale o prožití rození nových tvarů pod našima rukama.

Kroužek je určen pro děti od 4 let.

Lekce: 75 minut


DIVOČINA

"DIVOČINA se bude odehrávat za brankou našich prostor! Posláním DIVOČINY je být venku, v kontaktu s přírodou, dopřát si dostatek venkovních her, pohybu a dobrodružství. "Málokdo to ví, ale DIVOČINA začíná už na prahu našeho domova"..., Naučíme se dívat kolem sebe, pozorovat a zkoumat přírodu, protože je neuvěřitelně pestrá, čerpáme z ní mnohé zdroje i energii a jsme její nedílnou součástí!"

Kroužek je určen pro děti od 6 let

Lekce: 120 minut


HOLČIČÍ ODPOLEDNE

Kreativní hrátky pouze pro mladé dámy. Malování na kamínky, háčkování, šití, tvoření z přírodních materiálů, korálkování, gumičkování, vaření, pečení, hry ze světa fantazie dívek a ještě víc.

Kroužek je určen pro holky od 6 let.

Lekce: 75 minut


LEGO ROBOTI

Kroužek je určen pro holky a kluky, kteří rádi staví z lega a chtějí vyzkoušet něco nového. LEGO roboti se staví ze vzdělávacího setu LEGO WeDo 2.0. Každou lekci se staví nový robotický model ovládaný pomocí tabletu. Vybírat budeme z témat jako jsou zvířata, dinosauři, stroje, nebo dopravní prostředky.

Kroužek je určen pro děti od 6 do 10 let.

Lekce: 60 minut


HRAVÁ ANGLIČTINA

Seznamování s angličtinou hravou formou říkanek, písniček, příběhů, divadélka, cvičení, tvoření, rytmizací, učením se jednoduchých frází a slovíček. Cílem je umožnit dětem "spřátelit se" s novým jazykem, získat k němu pozitivní vztah a postupně se připravit na výuku angličtiny ve škole.

Kroužek je určen pro děti od 5 do 7 let.

Lekce: 45 minut


KREATIVNÍ ATELIÉR

Kroužek pro všechny, kteří rádi zkouší pokaždé něco jiného a rádi si odnesou výsledky svého tvoření. Budeme vyrábět jedlé i nejedlé výrobky z darů přírody, ale třeba i pracovat s betonem, dělat dárky pro radost sobě i ostatním a zkoušet nejrůznější výtvarné techniky.

Kroužek je určen pro děti od 6 let

Lekce: 75 minut


KLUČIČÍ ODPOLEDNE

"Akční" hrátky v přírodě pouze pro mladé pány. Tepláky, holínky a obnošené oblečení silně doporučeno, "zbraně" povoleny.  Adrenalin zaručen!!!

Kroužek je určen pro kluky od 5 let.

Lekce: 75 minut


ZÁBAVNÁ FLÉTNA/KYTARA

Společně se vydáme do světa melodie a hry na flétnu/kytaru formou pohádkových písniček a říkanek. Mladší děti se učí hrát podle barevných not a podle sluchu. Za pěkného počasí chodíme hrát do přírody, kde na konci vytvoříme malý koncert. Nechybí mnoho veselých a pohybových písniček a her.

Kroužek je určen dětem od 5 do 12 let.

Kytara nejdříve od 4. třídy.

Lekce: 30 minut


COOLINAŘENÍ aneb zdravé vaření

Kroužek zdravého a hravého vaření pro všechny milovníky dobrého jídla! Objev nejrůznější kulinářská kouzla a přesvědč se, že zdravá jídla jsou i chutná jídla, ze kterého se neosypeš J. Budeme vařit, ochutnávat a objevovat nejrůznější chutě a vůně pokrmů české i mezinárodní kuchyně.

Kroužek je určen pro děti od 5 let.

Lekce: 75 minut


TANEČKY

Hudebně-taneční hodinka pro mladé slečny spojená s rozcvičkou, prociťováním vlastního těla a objevováním možností pohybu a hlasu. Hravou formou se v doprovodu hudby seznámíme s různými druhy tance - balet, moderní výrazový tanec, břišní tanec, tradiční české tance atd. Cílem je dát prostor pro přirozenou radost z pohybu a podpořit u dětí vnímání svého kouzelného těla.

Kroužek je určen pro děti od 3 let.

Lekce: 60 minut


POKUSMÁNIE

Rád zkoumáš a objevuješ svět? Pomocí efektních pokusů se ponoříme do tajů vědy a zábavnou formou prozkoumáme zákonitosti přírody. Každá lekce bude zaměřená na jiné téma s napínavými pokusy. Staň se malým vědcem v naší laboratoři a zúčastni se našeho vědeckého výzkumu.

Kroužek je určen pro děti od 5 let.

Lekce: 75 minut