V rámci tělocviku naši prvňáčci a druháčci navštěvují lekce plavání v hotelu SEN a již brzy z nich budou zkušení plavci!

Naše republika oslaví sté narozeniny a my se na toto výročí patřičně připravujeme. Hledáme informace, hrajeme hry, tvoříme a naše výstupy budeme prezentovat v naší závěrečné kavárně. Je na co se těšit :).

Se školáky a předškoláky jsme tentorkát vyrazili za kulturou :). Přesvědčili jsme se, že příroda v naší zemi může být pěkná divočina a vůbec není nudná! A snad každý ocházel plný dojmů a s předsevzetím zkoumat přírodu okolo nás.

V rámci projektu „Slavíme 100. narozeniny“ jsme se vydali na Pražský hrad, na komentovanou prohlídku výstavy Doteky české státnosti, poobědvali jsme ve Valdštejnské zahradě a prošli jsme si výstavu ke vzniku Československa. Na závěr jsme navštívili Poslaneckou sněmovnu.

A je to zase tady! Nový školní rok jsme úspěšně zahájili! Tentokrát děti přivítal Hurvínek, Spejbl, Mánička, bábinka a nechyběl ani Žeryk! Hurvínek dětem připomněl, jak to ve škole chodí a pro děti připravil žertovné úkoly. Děti pak našly plyšového Hurvínka, který bude maskotem pro letošní rok a každý odcházel se zbrusu novu sovičkou na krk! Děkujeme také rodičům za doprovod a podporu dětiček.

Všechny děti z indiánského kmene zažily během týdne spousty legrace a užily si indiánského tvoření dosyta. Jako správní indiáni si nejprve postavili týpí, vyrobili si krásné čelenky a na závěrečné slavnosti nechyběl ani tanec u ohně, kteří si všichni stateční indiáni troufli přeskočit. Milí indiáni, děkujeme za prožití krásného, barevného a veselého týdne!

Ve velmi milém komorním složení jsme procestovali svět křížem krážem. Potkali jsme lední medvědy, slony i opice. Seznámili jsme se s kamarády odlišných národů a občas jsme se propojili s našemi staršími pegasími kamarádkami :). Všem cestovatelům děkujeme a máváme na jejich další letní dobrodružství.

Naše vesmírné putování bylo plné zábavy a napětí :). Nejprve jsme sestavili vesmírnou loď, během týdne jsme potkali marťany a dokonce jsme cestovali černou dírou, ze které jsme se nakonec ve zdraví vrátili zpět, ale náš foťák tam zůstal nadobro, proto většina našich fotek zůstává pouze v našich myslích :).

Naši školní dnes už "mazáci" přivítali v Zajíčku 3 budoucí prvňáčky, které provedli stezkou, během které plnili rozmanité úkoly (sluchové pexeso, spojování tvarů, chuťová poznáváčka,...) Na závěr byli pasováni na pravé školáky, dostali již s předstihem dobrodružné deníčky a my se těšíme, až se s nimi setkáme po prázdninách!

Fantastický týden jsme prožili na kouzelném ostrově, který jsme tvořili podle svých představ. Na konci týdne děti úspěšně splnily úkoly, které jim otevřely cestu k pokladu. Těšíme se na vás děti zase příští rok a děkujeme, že jste nás zavedly do světa vaší fantazie!

Zajíček se proměnil v letní tvořivý ateliér, ve kterém se sešli všichni malí umělci z okolí. Malovalo se vším (temperami, pastelkami, voskovkami, rukama,..) a na vše (na papír, na plátno, na kamínky,..). A že bylo v průběhu týdne co vystavovat:). Děkujeme za milé tvoření se všemi malíři!

I přes tropické počasí, které nás provázelo v průběhu týdne, jsme si týden ve světě víl a skřítků užili naplno. Hned v pondělí jsme založili líhniště víl a s napětím jsme čekali až do pátku, jestli se nám víly vylíhnou. A podařilo se :). Většinu času jsme trávili v lese, užili jsme si šipkovanou, vyráběli jsme svoje vlastní víly, ze kterých děti měly obrovskou radost. Všechny víly a skřítkové se také sešli na karnevalu a užilli si tanečního veselí. Děkujeme všem skřítkům a vílám za společně strávený krásný týden.

Počítačová hra převedená do reality se náramně vydařila. Nasbírali jsem všech 1000 pohárků za vyhrané "bitvy". Hráli jsme hry v lesích, loukách i zahradách, užili jsme si koupaček i bitev s vodními balonky. Těšíme se na další táborová dobrodružství.

Děkujeme za účast všem slečnám na táboře. Holky byly úžasné, do všeho nadšené a moc šikovné. Užily jsme si to, máme spoustu zážitků i fotek :) a poslední den nám všem bylo docela líto, že už to končí. Tak třeba zase za rok :).

Konec roku klepe na dveře a my již tradičně oslavujeme na zahradní slavnosti. Děkujeme všem školkáčkům, kteří si pro rodiče připravili parádní program, během kterého nás provedli celým školním rokem. Velký dík patří rodičům i našemu RC týmu za účast a navození krásné, již téměř prázdninové atmosféry. V září opět na viděnou! :)

Motýlí líheň byla další názornou ukázkou toho, tak to chodí v přírodě... Protože nejlépe se učí to, co sami vidíme a jsme toho součástí. Housenky motýlů se nám bohužel v průběhu přepravy z motýlí farmy schovaly do kukel, ale to největší dobrodružství mohlo začít - kukelní přeměna je pro housenku/motýla obrovská změna. Celé osazenstvo RC Zajíček následně bedlivě sledovalo vylíhnutí dvou baboček a motýlí občerstvování na květech a na cukerném roztoku. Jejich vypuštění do přírody bylo pro mnohé krásným zážitkem :)."

Letošní Sovíkend v Sedmihorkách v Českém ráji byl opět skvělý. Báječné počasí, koupačka přímo v kempíku, prochajdy kolem skal, horolezčení, večerní oheň, oslava trojnarozenin, rozlučka s Dandou a přivítání Vlaďky byly plné smíchu a pohodové atmosféry. Díky všem zúčastněným a za rok na shledání!!!!

Pěší výlet ze Senohrab přes les k Sázavě jsme si v rámci týdne "škola v přírodě" moc užili. Sběr malin a jiných pochutin, občerstvovací a lovící přestávka v kempu U Bořka či brouzdání v Sázavě na Baštírně. Závěr nám zkalilo zranění Terky, která skončila se čtyřmi stehy na hlavě a my všichni s velkým ponaučením, co příště dělat či nedělat. Terezko, jsi statečná holka!!!

Odměnou za poslední letošní perly byla nakonec (po výživné hromadné střevní viróze, která "skrečovala" únikovku v Praze, společná koupačka v hotelu S.E.N.... nejenom děti by si nechaly líbit tento "nadstandard" ;)

Překrásné a dojemné rozloučení s letošním školním rokem, částí učitelského osazenstva a prvními školáky odchodivšími zajíčkovskou rodinnou školu doprovázely slzy, smích, dárky, objetí, vůně květin a příjemná rodinná atmosféra. Díky! Díky! Díky!

Uzavření posledního letošního projektu Bylinkářství a kouzelní tvorové proběhlo formou Konference a přírodovědných dílniček pro rodiče a školkáčky. Děti představily své knihy, nechaly si je podepsat, ocenili jsme skicáky, do nichž v průběhu projektu kreslily své objevy a pochlubily se zahradními vychytávkami, které zrealizovaly v průběhu přírodovědy s Evkou Šrailovou

Poslední tělocvik letošního roku byl pro školáky netradiční - jeli terénem na kole k mirošovskému rybníku, u kterého mohly děti využít sportovní zázemí a kánoi i kajak od Komárků. Cesta zpět v letním vedru děcka docela zapotila...

Do Včelího a Vodního domu jeli spolu se školkou také školáci. Byl to velmi podnětný den okořeněný dobrodružstvími typu poštípání vosami na hrázi Švihovské vodní nádrže, ukopnutí několika palců najednou, krmení raků, nákup "medovinek" či řádění v parádním vodním minisvětě...