Monika Doležalová

V současné době jsem především matkou na rodičovské se dvěma syny. Vedle toho se po večerech bavím prací výtvarného zaměření. Své studijní putování jsem zakončila na FUD UJEP v oboru grafický design, zajímá mě hlavně využití kresby v různém kontextu i materiálu. Příležitostně vedu výtvarné kroužky pro předškolní i školní děti. Beru to jako přínos pro vlastní rozvoj a určité osvěžení ve své práci, neboť děti nepřestanou překvapovat šíří své fantazie i jejích projevů. Byla by škoda je dále nerozvíjet.

 

Vlaďka Ludková

Jmenuji se Vlaďka Ludková a tvoření je pro mě cesta odpočinku, radosti a sdílení. Během uplynulých let jsem tvořila jako dobrovolník se seniory v centrech aktivizačních programů, která jsem pomáhala vytvářet, s dětmi v lesní školce, kam docházel můj syn a na kulturních akcích. Nemám ráda nákladné přípravy a proto se nechávám inspirovat přírodou a obsahem šuplíků, a tak v každém výrobku, který s dětmi či seniory vyrábím, lze najít vždy krapet recyklace. S možností zapojit se do tvoření s dětmi v Zajíčku se plní jeden z mých dalších snů – spojit práci a koníček v jeden celek. Jsem profesí sociální pracovnice a v rámci posledního zaměstnání jsem působila jako krajská metodička sociálních služeb, dále pak jako koordinátorka osobní asistence pro osoby žijící s demencí. Při své práci jsem působila jako dobrovolník ve zmíněných centrech pro seniory a nejen v nich, ale i v přímé práci s klienty sociálních služeb, o dětech nemluvě, je tvoření nejen radost, ale i lék na sem tam smutnou duši.  

 

Lenka Sobotková

Vystudovala jsem pedagogickou školu, obor vychovatelství. Mám 4 děti a praxi jsem získala jako učitelka mš v Bratrské škole v Praze. Jsem rovněž spoluzakladatelka spolku DRÁČE v Čerčanech, kde se starám o předškolní děti a vedu volnočasové aktivity. V Zajíčku jsem působila jako „asistující učitelka“ pro 3.-6.třídu a nyní vyučuji odpolední hru na flétnu.

 

 

 

Bětka Šimková

V Zajíčku nyní po roční přestávce vedu kroužek keramiky. S hlínou jsem se setkávala od malička u své maminky v ateliéru, která se keramikou živila. V předchozích letech jsem keramický kroužek v Zajíčku vedla dva roky. Hlínu vnímám jako tvárný material, skrze nějž můžeme vyjádřit svůj osobní svět a poskytuje spoustu možností k objevování, tvoření nejrůznějších tvarů a rozvoji osobní originality. Při práci s dětmi budu čerpat ze svých zkušeností při vedení různých zájmových kroužků i ze své pedagogické praxe na školách ,kde  učím matematiku a výtvarnou výchovu. Mám tři děti, žiji v Pětihostech. Moc se na společné tvoření těším.

 

Eva Šrailová

Jmenuji se Eva Šrailová, vystudovala jsem Ochranu životního prostředí na Přírodovědecké fakultě UK v Praze a v současné době vedu základní organizaci Českého svazu ochránců přírody ve Velkých Popovicích – obnovujeme drobné krajinné prvky a zabýváme se environmentální osvětou veřejnosti, dětí zvláště :). „Málokdo to ví, ale DIVOČINA začíná už na prahu našeho domova“… , motto shrnuje hlavní myšlenku, kterou bych svým působením v Zajíčku chtěla dětem předat. Naučit je dívat se kolem sebe, pozorovat a zkoumat přírodu, protože je neuvěřitelně pestrá, čerpáme z ní mnohé zdroje i energii a jsme její nedílnou součástí!