Celoprázdninový provoz RC Zajíček 2017

 

Prožijte s námi velké prázdninové dobrodružství

v Rodinném centru Zajíček!

*

Denně od 7:30 do 16:00 pro 2 věkové skupiny: 3-6 let a 6-12 let

*

Příměstské tábory jsou otevřeny všem dětem bez ohledu na docházku během školního roku

*

Cena: 1900 Kč/ týden (včetně stravy)

Instrukce k platbě pro přihlášené děti zašleme emailem do konce
května.

 *********************************************************************************************************

Program příměstských táborů pro děti

od 6 do 12 let

Přihlášku, prosíme, zasílejte Evě Vrzalovévrzalova@rczajicek.cz

 

10. – 14. 7. POKEMON GO AND MINECRAFT

Hrajete rádi Pokemon Go a Minecraft? A co vyzkoušet to tentokrát bez mobilů a počítačů? Čeká nás spousta pohybovo-hledačsko-strategických her v terénu na téma lovení pokemonů, evolvů, dobývání gymů apod. A Minecraft? Také hra jako stvořená pro přenesení do reality – průzkum území, objevování surovin, budování vlastního světa…

Tábor vedou: Mirka Duráková, Simča Bartošová

 

17. – 21. 7. ČARODĚJKY A VÍLY II

Po minulém velmi vydařeném a příjemném ročníku je tu pokračování! Opět budeme sbírat a sušit bylinky, uděláme si z nich balzám na rty ad. Vlastnoručně si namícháme aromaolejíčky a vyzkoušíme masáž léčivými kameny. Objevíme v sobě a probudíme šamanské zvíře. Necháme se inspirovat živly, zatančíme si s nimi a prožijeme energii živlů v sobě.

Tábor vedou:  Mirka Duráková, Martina Gončárová, Zuzka Kozielová

 

17. – 21. 7. BRADAVICKÁ ŠKOLA KOUZEL

Přeneseme se společně do světa čar a kouzel. Čeká nás celotýdenní hra na motivy příběhu Harryho Pottera a Fantastických zvířat (podaří se nám získat všechny viteály, relikvie a porazit Pána zla?). Samozřejmě se naučíme spoustu triků a kouzel, natočíme vybrané scény i se speciálními efekty. Také v tomto týdnu prožijeme společný večer s přespáním a na závěr se mohou rodiče těšit na kouzelnické představení!

Tábor vedou:  Mirka Duráková, Martina Gončárová

 

24. – 28. 7. MLADÍ PŘÍRODOVĚDCI

Pojďte poznávat přírodu všemi smysly! V terénu budeme zkoumat hlavně lesní, luční a vodní ekosystém. Můžete se těšit na lov planktonu a jeho pozorování pod mikroskopem, na společné nakouknutí do včelího úlu, odlévání stop zvířat, sledování zvěře pomocí fotopasti, výrobu a vyvěšení zvířecí budky, rybaření a další. Čekají nás také tematické hry a výtvarné hrátky s přírodním materiálem.

Tábor vede: Eva Šrailová

 

31. 7. – 4. 8. TALISMAN

Na jedné poklidné táborové výpravě potkáme zatoulanou kočku se zvláštním předmětem na krku – magickým talismanem! Ten v sobě ukrývá indicie k nalezení portálu pro přenos do minulosti i budoucnosti. Komu talisman patří a jak se ocitl právě tady a teď? Bude zapotřebí několik dobrodružných výprav do dávných i budoucích věků, abychom rozpletli celou záhadu a včas vrátili talisman svému majiteli. Stále je nám totiž někdo v patách a snaží se talisman získat pro sebe…

Tábor vedou:  Mirka Duráková, Simča Bartošová

 

7. – 11. 8. CESTA NA OSTROV PHANTASIA

Přidej se k nám na dobrodružné výpravě do země, kde je všechno možné. Dokaž, že máš odvahu vydat se do neznáma – do míst, kde se naše společné sny stanou skutečností. Celotýdenní hra bude protkána plněním zábavných a tvůrčích úkolů, při kterých využijeme vlastní fyzické i mentální dovednosti, posílíme týmového ducha a představivost. Děti se mohou těšit na pátrací, luštící, zábavné a pohybové hry, výrobu oděvů, stavbu přenášedla, budování přístřešku i ostrova samého, výrobu kouzelného prachu, přípravu originálních pokrmů, hledání drahokamů, jedno přespání na Phantasii a mnohé další. Staneme se na celý týden bytostmi, které uskuteční vše, o čem sní.

Tábor vede: Danda Cachová

 

14. – 18. 8. POD POKLIČKOU

Experimentujete rádi? A jste nadšenci pro tvoření v kuchyni? Potom pro vás máme jedinečný zážitkový týden, který vám uspokojí všechny smysly (zejména chuť). Budeme společně vařit, péct, ochutnávat a hlavně zkoušet! Jak asi bude chutnat šunková a jiné kuriózní zmrzliny? Co vše dokáže obyčejná coca cola? Také nás čeká večerní pizza party s přespáním, spousta venkovních her, pohybu a zábavy v přírodě. Domů si z tábora odnesete originální experimentální kuchařku.

Tábor vedou: Mirka Duráková, Eva Špačková

 

21. – 25. 8. ESCAPER (ÚNIK ZE SPÁRŮ ŠÍLENÉHO PROFESORA)

Tentokrát se ocitneme v chemické laboratoři a budeme se snažit uniknout ze spárů šíleného profesora. Čekají nás hlavolamy, hledání indicií, luštění šifer, zkrátka únikové hry z uzamčených místností i v terénu. A navíc – řada pravých chemických a fyzikálních pokusů pod odborným vedením!

Tábor vedou: Mirka Duráková, Lenka Česlová


Program příměstských táborů pro děti

od 3 do 6 let

Přihlášku, prosíme, zasílejte Evě Vrzalovévrzalova@rczajicek.cz

 

10. – 14. 7. OTEVŘENÝ ATELIÉR

Společně se ponoříme do světa barev. Vyzkoušíme různorodé techniky (batikování, malování brčkem, malování na tělo, společná mandala). Budeme tvořit venku i uvnitř, malovat štětcem, špachtlí, rukama i nohama na papír, látku, kameny i na vlastní kůži…

 

17. – 21. 7. DINOPARK

Přidejte se k našemu týmu zkušených paleontologů, který se díky výjimečnému objevu kosterních pozůstatků přenese do druhohor mezi masožravé i býložravé dinosaury a pravěké rostliny. Co se asi vylíhne z obřího vejce?!

 

24. – 28. 7. MAGICKÉ ČAROVÁNÍ

Vítáme všechny nadšené učně naší letní školy magie a čarodějologie! Zdokonalíme se v předmětech: lektvaropis (vyrábění a poznávání lektvarů nejrůznějších chutí a vánů), bylinkověda (poznávání a sušení bylinek), pokusománie (vyzkoušení na vlastní kůži), zoologie magických tvorů…

 

31. 7. – 4. 8. CESTA KOLEM SVĚTA

Vydejte se spolu s námi na objevnou cestu kolem světa. Navštívíme všechny kontinenty, setkáme se s místními obyvateli, ochutnáme speciality, na vlastní kůži si vyzkoušíme nejroztodivnější zvyky a tradice. Podaří se nám poznat zvířata a rostliny ze všech koutů světa?

 

7. – 11. 8. V ŘÍŠI ZVÍŘAT

Proměňme se společně v šelmu, slona nebo třeba berušku a podívejme se na svět očima zvířat. Vyčarujme si křídla a proleťme se nad krajinou. Zazpívejme si písničky o zvířatech, zaposlouchejme se do zvuků přírody a vyrobme si společně zvířecí převlek. Jak bych vypadal/a, jaký/á bych byl/a, kdybych byl/a zvíře, fantazii se meze nekladou …

 

14. – 18. 8. HAKUNA MATATA

Přenes se s námi mezi Masaje do daleké Keni. Obatikujeme si africký šátek, vyzkoušíme opravdové africké oblečení, zabubnujeme na pravé africké bubny, naučíme se tanec a píseň Hakuna Matata, vlastnoručně si usmažíme placky čapátí a naučíme se vyrábět masajské korálkové ozdoby. Čeká nás nošení nádob na hlavě, praní v řece plné krokodýlů, tetování, tvorba afroúčesů a mnohé další.

21. – 25. 8. CESTA NA OSTROV PHANTASIA

Celotýdenní dobrodružná hra plná zábavných a tvůrčích úkolů posilujících týmového ducha a představivost. Děti se mohou těšit na pátrací, luštící, zábavné a pohybové hry, výrobu oděvů, stavbu přenášedla, budování přístřešku i ostrova samého, výrobu kouzelného prachu, přípravu originálních pokrmů, hledání drahokamů a mnohé další. Staneme se na celý týden bytostmi, které
uskuteční vše, o čem sní.

28. – 31.8. DOBRODRUŽSTVÍ V PŘÍRODĚ

Společně strávíme poslední dny prázdnin co nejvíce venku v přírodě. Můžete se těšit na dny plné her, kamarádů, dobrodružných výprav, pikniků v přírodě; budeme poznávat okolí a užívat si zbytek prázdnin plnými doušky.