Celoprázdninový provoz RC Zajíček 2018

 

Prožijte s námi velké prázdninové dobrodružství

v Rodinném centru Zajíček!

*

Denně od 7:30 do 16:00 pro 2 věkové skupiny: 3-6 let a 6-12 let

*

Příměstské tábory jsou otevřeny všem dětem bez ohledu na docházku během školního roku

*

Cena za týden včetně stravy je 2 250,- Kč. 

 

Instrukce k platbě pro přihlášené děti zašleme emailem do konce
května.

 *********************************************************************************************************

Program příměstských táborů pro děti

od 6 do 12 let

Přihlášku, prosíme, zasílejte Evě Vrzalovévrzalova@rczajicek.cz

 

16. – 20. 7 NA KŘÍDLECH PEGASŮ

Letos se s čarodějkami a vílami podíváme do kouzelné země bájných pegasů. Podaří se nám najít ztracené hříbě? Navštívíme území sirén a mořských pannen, vstoupíme do říše lesních skřítků a víl, setkáme se s trolly a dalšími bájnými tvory. Čeká nás celotýdenní táborovka protkaná hrami, tvořením, koupáním, zpíváním, péčí o domácí mazlíčky i koně. Můžete se také těšit na noční hru s přespáním. POZOR: tábor je pouze pro dívky!

Tábor vedou: Mirka Duráková, Zuzka Kozielová, Evča Vrzalová

23. – 27. 7. JUMANJI

Když na půdě mezi starým, zaprášeným harampádím najdeme hru Jumanji, ještě nic netušíc ji začneme hrát. Ale záhy zjistíme, že se nejedná o ledajakou hru. Všechny úkoly totiž nezažíváme pouze ve hře, ale na vlastní kůži! Prožijeme spoustu dobrodružství z džungle, několikrát nás to dokonce do džungle přímo vtáhne. Hra nám nedovolí přestat hrát, musíme projít všemi nástrahami a vydržet až do konce. A co teprve noční hra s přespáním v džungli? Můžete se také těšit na promítání filmu Jumanji.

Tábor vedou: Mirka Duráková, Mirka Chalupová

30. – 3. 8. CLASH ROYALE + CLASH OF CLANS

Jste nadšenci do těchto her? Pokud ano, není co řešit. Pokud vůbec nevíte, o co se jedná, nevadí, vše bude vysvětleno! Můžete se těšit na týden plný táborových her, inspirovaných Clash Royale a Clash of Clans, ale bez počítačů a mobilů. Budeme sbírat karty s postavami, otevírat truhly (clan chestky), budovat vesnici, opevnění, získávat elixíry, poháry atd. Podaří se nám získat co nejlepší vybavení tak, abychom uspěli v nejvyšší aréně? Čeká nás také noční hra s přespáním.

Tábor vedou: tým odborníků na Clash Royale a Clash of Clans, Mirka Duráková

13. – 17. 8. POSELSTVÍ BUDOUCNOSTI

A je tu únikovka – tentokrát z budoucnosti! Na tajném místě se nám totiž podaří objevit zašifrované poselství. Máme přesně 100 hodin na to, abychom se přenesli do budoucnosti, splnili misi a vrátili se zpět do naší doby. Budeme muset přijít na kloub šifrám, hlavolamům a naučit se zacházet s materiály a technologiemi z budoucnosti: vyrobit nehořlavý papír, raketu z PET lahve, zobrazit hologram, separovat barvy atd. Čeká nás také noční hra s přespáním a 1 den únikovka v Praze.

Tábor vedou: Mirka Duráková, Lenka Česlová (docentka na Univerzitě Pardubice – odborné vedení chemických a fyzikálních aktivit)

20. – 24. 8. LOVCI ZÁHAD

Také rádi zkoumáte záhady? Pojďme společně formou táborových her objevit fakta i dohady ohledně největších záhad světa: Bermudský trojúhelník, Lochnesská příšera, kruhy v obilí, Stonehenge, zmizení bájné Atlantidy, mumie, rongorongo a spousta dalších. A třeba přijdeme i na kloub nejedné z nich. Jeden den s přespáním v domě záhad…

Tábor vedou: Mirka Duráková, Jáňa Doležalová

 

Program příměstských táborů pro děti

od 3 do 6 let

Přihlášku, prosíme, zasílejte Evě Vrzalovévrzalova@rczajicek.cz

 

9. – 13. 7. OTEVŘENÝ ATELIÉR

Společně se ponoříme do světa barev. Vyzkoušíme různorodé techniky (batikování, malování brčkem, malování na tělo, společná mandala). Budeme tvořit venku i uvnitř, malovat štětcem, špachtlí, rukama i nohama na papír, látku, kameny i na vlastní kůži…

16. – 20. 7. CESTA KOLEM SVĚTA

Vydejte se spolu s námi na objevnou cestu kolem světa. Navštívíme všechny kontinenty, setkáme se s místními obyvateli, ochutnáme speciality, na vlastní kůži si vyzkoušíme nejroztodivnější zvyky a tradice. Podaří se nám poznat zvířata a rostliny ze všech koutů světa?

23. – 27. 7. TAJEMSTVÍ VESMÍRU

Objevte s námi krásu nekonečného vesmíru. Zhotovíme raketu, která nás odnese na planety známé, ale i na planetky dosud neobjevené, a kdo ví, možná se spřátelíme i s mimozemšťany. Vypravíme se po stopách Malého prince a pomůžeme mu vrátit se k jeho milované růži.

30. 7. – 3. 8. V ŘÍŠI FANTAZIE

Co je možné v Říši fantazie… úplně vše. Vymyslíme si vlastní zemi, bytosti, zvířata a rostliny, které budou stejně jedičné jako je každý z nás.  Užijeme si zábavu a tvořivost při výrobě talismanu  a originálních šperků a ozdob  a prověříme své pohybové schopnosti  při sběru kouzelných kamenů…

6. – 10. 8. LESNÍ VÍLY A SKŘÍTCI

Jak asi vypadá lesní skřítek, nebo víla? Společně si je vytvoříme, v lese strávíme spoustu času, postavíme si tam domečky pro skřítky, budeme hrát hry (např. lesní šiškovanou), vyčistíme náš les, budeme poznávat rostliny a zvířátka, objímat stromy, naslouchat hlasu lesa a zpívat mu.  

13. – 17. 8. INDIÁNSKÉ LÉTO

Pojďte s námi okusit život indiánů. Postavíme si teepee, budeme střílet z luku, stopovat zvířata, anebo se procházet okolní prérií. Naučíme se vázat různé uzly, udělat si indiánský lapač snů nebo šperk a také si zatančíme indiánský tanec kolem ohně. Už se na vás těšíme! Howgh!

20. – 24. 8. Z POHÁDKY DO POHÁDKY

Milujeme pohádky! Společně si prožijeme pohádkové příběhy klasické, ale i pohádky novodobé. Vyrobíme si loutky, kulisy, budeme příběhy číst, hrát divadlo, tančit v kostýmech, vyrábět rekvizity do pohádek …