AKCE, AKCE, akcičky … ve školním roce 2018/2019

 

 • Závěrečná slavnost

Tak už je to tady! Školní rok je opět u konce a před námi jsou prázdniny. V pátek 28. 6. si v 1. bloku (8.30-10.00) ještě uděláme s dětmi reflexi školní roku a pár organizačních věcí. Děti si odnesou všechny pracovní listy, nashromážděné věci apod., proto ať si prosím vezmou aktovky nebo nějaké tašky na věci.

Ve 2. bloku (10.30 – 12.00) jsou i rodiče srdečně zváni na závěrečnou slavnost a slavnostní předání vysvědčení.

 

 • Cyklovýlet s přespáním

Ve středu 26. 6. a čtvrtek 27. 6. podnikneme dvoudenní cyklovýlet s přespáním. Rodiče, kteří by se chtěli přidat na některou část výletu, jsou srdečně zváni.

Časový harmonogram:

Středa 26. 6. 

 • Sraz jako obvykle v Zajíčku mezi 7.30 a 8.30, s sebou kolo, helmu, batoh s pitím a svačinou. Věci na koupání a spaní si necháme v Zajíčku.
 • Cca 8.30 – 9.00 cesta na kole do Horní Lomnice, svačina
 • Cca 9.30 – 11.30 program o zvířatech Chovatelská Archa Horní Lomnice 
 • Cca 11.30 – 12.00 cesta na kole zpět do Zajíčka
 • Cca 12.00 – 16.00 oběd, odpočinek, volná hra v Zajíčku (mohou zůstat i ti, co standardně nemají družinu)
 • Cca 16.00 – 17.30 cesta na kole do Bistra Ledce (s sebou povezeme jen batoh s pitím, všechny věci poveze doprovodné vozidlo – Dáša)
 • Cca 17.30 – 18.30 koupání v řece a rybníku
 • Cca 18.30 – 20.30 oheň, opékání buřtů
 • Cca 21.00 – ??? noční bojovka, večerka (spát budeme v bistru, nejsou potřeba stany, s sebou karimatku, spacák, polštář, kartáček, pasta, přípravek proti komárům a klíšťatům, oblečení na 2. den, jídlo není potřeba řešit, bude zajištěno)

Čtvrtek 27. 6.

 • Cca 8.00 – 9.00 budíček, snídaně, úklid
 • Cca 9.00 – 11.00 cesta na kole zpět do Zajíčka (opět s sebou povezeme jen batoh s pitím, všechny věci poveze doprovodné vozidlo – Dáša) 
 • Cca 12.00 oběd v Zajíčku a dál už standardní program (družina – kdo má, kroužky už nejsou)

 

 • Natírání lanového centra a šifrovací hra o poklad

V úterý 25. 6. nás v 1. bloku čeká natírání lanového centra na zahradě a v 2. bloku po přestávce šifrovací hra v okolí Zajíčka. Prosíme, aby děti měly nějaké starší oblečení, u kterého nebude vadit ušpinění. Svačinu i oběd budeme mít normálně v Zajíčku.

 

 • Divadelní bojovka v Praze pro 3. – 5. třídu

 

V pondělí 24. 6. se s 3. – 5. třídou vydáme do Prahy na divadelní bojovku (více na vysehratky.cz), která se bude konat v zahradách Českého rozhlasu Regina.
Sraz: v 8.25 v Senohrabech, vlak jede v 8.39 (zastavuje v Mirošovicích).  Zpět pojedeme vlakem ve 13.05, v Senohrabech budeme ve 13.49. Kdo potřebujete děti ráno dopravit na vlak nebo kdo naopak můžete pomoci s odvozem od vlaku, prosím hlaste Mirče. 

S sebou: průkazku, svačinu, oběd, pití, drobné kapesné (dle vlastního uvážení)

Cena: 100 Kč na dítě + doprava

 

 • Sportovní den

Ve čtvrtek 20. 6. se se školáky (Lenka K. a Eva Šp.) vypravíme vlakem do Benešova na koupání do benešovských koupadel na Sladovce blízko atletického stadiónu. Budeme se koupat, hrát hry, sportovat…. možná stihneme i zmrzku 🙂
Pokud se vaše dítě koupat nebude, nebo neumí plavat, dejte mi prosím vědět. Kdyžtak se neplavci budou na plavce koukat.

Sraz v Senohrabech na nádraží v 8:05 (vlak jede v 8:20), tam jsme v 8:38.
Pěšky z nádraží na stadión.
Zpět: Vlak jede v 11:52 z Benešova a v Senohrabech budeme ve 12:08.
Prosíme, kdo můžete pomoci s odvozem zpět z nádraží do Zajíčka hlaste se
Evče Š.
Oběd budeme mít v Zajíčku.

S sebou: svačinu, pití na celé dopoledne, sportovní oblečení a obuv na
sobě !!!, PLAVKY a RUČNÍK (kdo se bude chtít koupat), drobné kapesné (dle
vlastního uvážení)
Cena: Pouze jízdenka, vstup + doprava do Zajíčka

Pokud by bylo ve čtvrtek opravdu škaredě (hustý déšť a žádné vyhlídky, že
by ustal), pak bychom zůstali v Zajíčku, hráli hry, nebo šli na chvilku
ven.

Dále pokud víte, že vaše dítě se nezúčastní, prosím omluvte jej v docházce.

 

 • Rozlučka s páťáky

Ve čtvrtek 13. 6. se uskuteční rozlučka s páťáky (později už někteří odjíždějí na prázdniny). Sejdeme se v 18 hod. (nejlépe, aby děti už byly navečeřené, k dispozici bude už jen malé občerstvení) a užijeme si diskotéku, hry a přespání v Zajíčku.

S sebou: věci na přespání (spacák, polštář, karimatka, kartáček, pasta), věci na další den (oblečení, aktovka). 

 

 • Celozajíčkovský výlet do Zeměráje

Ve středu 12.6. se vypravíme na společný výlet do zážitkového parku Zeměráj! Během dne s dětmi projdeme stanoviště areálu – historická vesnice s kostýmovanou lektorkou, stezka naboso s množstvím interaktivních a naučných úkolů, které jsou zaměřeny na poznávání české přírody, dětská herní vesnice, krytá dětská herna + po celém areálu dále rozmístěné hry, hlavolamy, tématická hřiště, bludiště aj.

Odjíždíme v 7.00 od Zajíčka, v areálu začínáme v 9.00 a na místě budeme do cca 15h.

Návrat do Zajíčka plánujeme po 16h.

Cena: cca 90,- za dítě + doprava

S sebou prosíme: vhodné oblečení, zvláště obuv do přírody (areál je skutečně přírodní, nacházejí se zde travnaté pěšiny a i v teplých dnech může být ráno rosa a po dešti bláto…,), batůžek s dopolední a odpolední svačinou, obědem a pitím. Děti mohou mít i kapesné, v areálu je možné zakoupit pití a drobné občerstvení. 

Těšíme se na další celodenní výlet!

 

 • Zaječický vesmírný park a sovečer

V pátek 7. 6. srdečně zveme všechny rodiče, bývalé spolužáky a další příznivce naší školy na společný soví večer. Příchod si můžete naplánovat podle svých možností mezi 16.00 a 17.30. Nejprve navštívíte Zaječický vesmírný park, kterým vás provedou vaše děti (prohlídku počítejte zhruba na 30 minut). Poté se postupně přesuneme k hospodě a na hřiště, kde bude v 18.00 oficiální zahájení sovečera a společný přípitek. Po něm bude následovat fotbalové utkání děti vs. rodiče a poté oslava Týnky, Ondráška a Marušky.

Večeři dáme každý ve vlastní režii, můžeme si přinést vlastní pití a občerstvení (nějaké jednohubky, ovoce, zelenina apod.). Kdo bude chtít, může si přinést a opéct na ohni buřty. V hospodě bude možnost koupit si pití i jídlo (grilované maso – na objednání předem nebo něco ze stálé nabídky – pizza, nakládaný hermelín apod.). 

Po večeři bude volný program: posezení u ohně, volejbal, ringo na hřišti, kroket atd. Po setmění si určitě nenecháme ujít stezku odvahy.

Přespání je také ve vlastní režii. Je možné přespat v Zajíčku nebo ve stanech na zahradě.

 

 • Zápis do 1. třídy

V úterý 4. 6. se bude od 15.15 konat zápis do 1. třídy naší rodinné školy. Budoucí prvňáčci prožijí nanečisto svůj první školní den (kterým je provedou starší školáci, který bude samozřejmě trochu netradiční a hodně zábavný). 

 

 • Den dětí

V pátek 31. 5. oslavíme společně se školkáčky Den dětí. Akce se bude konat na hřišti a začne tanečním vystoupením psí slečny Fanynky už v 8:30. Poté bude následovat hra Za korunou krále Zajíčka. Pozvánku najdete zde. Po obědě má 1. a 2. třída volno, 3. – 5. třída CA.  

 

 • Focení – 2. pokus

Ve středu 29.5. od 9:00 do 12:00 proběhne focení. Snad nám už tentokrát počasí bude přát.

 

 • Focení

Ve středu 22.5. od 9:00 do 12:00 se koná celozajíčkovské focení, opět s naší Zajíčkovskou fotografkou 🙂 Štěpánkou Černou, tentokrát někde v okolí Zajíčku. Budeme se fotit společně, ve skupinkách i samostatně. V případě nepříznivého počasí termín přesuneme.

 

 • Celozajíčkovský výlet

Ve středu 15.5. se vypravíme na celozajíčkovský výlet do Planetária Praha, kde se můžeme těšit na pořad Polaris, jehož součástí je komentovaná projekce.Více info o pořadu zde.

Navštívíme také expozici v planetáriu a protáhneme se na nedalekém hřišti. Cestou nazpět si uděláme zastávku v Muzeu Říčany, kde se vydáme do peruánské Amazonie. Více informací o výstavě „Živá Amazonie“ naleznete zde.

Sraz: v 7.05 před Zajíčkem, odjíždíme autobusem v 7.15.

Návrat: zpět v Zajíčku budeme v 16h .

S sebou: dopolední a odpolední svačinu, oběd, batůžek s pitím, drobné kapesné.

Cena: cca 200,- za dítě

 

 • Sportovní den

Ve čtvrtek 9. 5. se se školáky (Lenka K a Eva Šp.) vypravíme vlakem do Benešova na atletický stadión.
Sraz v Senohrabech na nádraží v 8:05 (vlak jede v 8:20), tam jsme v 8:38. Pěšky z nádraží na stadión.
Zpět: Cestou na nádraží se možná stavíme na zmrzku 🙂 Vlak jede v 11:52 z Benešova a v Senohrabech budeme ve 12:08. Prosíme, kdo můžete pomoci s odvozem zpět z nádraží do Zajíčka hlaste se Evče Š. 
Oběd budeme mít v Zajíčku.
S sebou: průkazku, svačinu, pití na celé dopoledne, sportovní oblečení a obuv !!!, drobné kapesné (dle vlastního uvážení)
Cena: Pouze jízdenka + doprava do Zajíčka

 

 • Zaječické pohádkové čarodějnice

V úterý 30. 4. se v Zaječicích na louce u hřiště konají tradiční Čarodějnice. Disciplíny pro děti (tentokrát na téma pohádkových čarodějnic) začínají v 18 hod. a po nich následuje zapálení hranice.

 

 • Cvičení s fyzioterapeutkou

V pátek 26. 4. nás opět navštíví fyzioterapeutka Barbora Anderlová, která se podívá, jak jsme pokročili v pravidelném cvičení a naučí nás další cviky pro správné držení těla a prevenci poruch pohybového systému. 

Cvičení: 10.30 – 11.30 3. – 5. třída, 11.30-12.00 1. + 2. třída

 

 • Krásné Velikonoce!

Od čtvrtka 18. 4. do pondělí 22. 4. si užijte velikonoční prázdniny!:-)

 

 • Velikonoční dílničky a jarní slavnost

Na pondělí 15. dubna plánujeme velikonoční jarmark. Dopoledne (8.30-12.00) budou probíhat velikonoční dílničky po celém Zajíčku (možná i venku), do kterých budou zapojeni i školkáčci. Po skončení dílniček následuje oběd a běžný rozvrh (tedy výtvarka u mladších, CA u starších a družina u přihlášených dětí).

V 16 hodin přivítáme rodiče školáků a školáci budou prezentovat své výstupy z projektu (tentokrát tedy nebude kavárna v dopoledních hodinách). 

Přibližně od 17 hodin bude probíhat pro děti hra na louce u zvoničky a rodiče si budou moct mezitím nakoupit velikonoční výrobky a pochutiny z rukou našich dětiček a akci bychom zakončili společným opékáním buřtíků či těstových hadů na zahradě v Zajíčku (předpokládaný konec akce cca v 18.30-19 hod).

 

 • Divadlo Image Theatre

 

V úterý 9. 4. se se školáky vypravíme na poslední akci v projektu „Moje poslání“. Tentokrát navštívíme divadlo Image Theatre v Praze, kde pracoval dědeček Marušky. Nahlédneme do zákulisí divadla a posléze, od 9.30, zhlédneme představení Kaleidoskop
Sraz: v 7.10 v Senohrabech, vlak jede v 7.25. 
Zpět pojedeme vlakem ve 12.35, v Senohrabech budeme ve 13.19
Prosíme, kdo můžete pomoci s odvozem zpět z nádraží hlaste se Evě V. 

S sebou: průkazku, svačinu, oběd, pití, drobné kapesné (dle vlastního uvážení)

Cena: 150 Kč na dítě + doprava

 

 • Exkurze ve firmě Prusa Research (3D tiskárny)

Ve středu 3. 4. vyrazíme opět do Prahy. Exkurzi ve firmě na výrobu 3D tiskáren (Prusa Research) jsme si nemohli nechat ujít.:-)

Sraz na nádraží v Senohrabech v 8.25, vlak odjíždí v 8.39 (zastavuje v Mirošovicích), na Hlavním nádraží budeme v 9.22, metrem se přesuneme na Nádraží Holešovice a odtud pěšky na exkurzi. Zpět stejně, pojedeme vlakem ve 12:05, v Senohrabech budeme ve 12:49. Poté následuje klučičko a holčičko. Cokoliv ohledně dopravy (kdo bude potřebovat ráno děti opravit k vlaku, kdo zůstává v Praze nebo kdo může pomoci vézt nazpět do Zajíčka), prosím hlásit Mirče.

S sebou: průkazku, svačinu, oběd, pití, drobné kapesné (dle vlastního uvážení)

 

 • Noc s Andersenem

V pátek 29. 3. od 18 hod. zveme všechny čtenáře a knižní milovníky na Noc s Andersenem do Zajíčka. Akce se koná pro školáky, ale i pro školkáčky. Pokud máte chuť se s vaším dítětem zapojit, jste srdečně vítáni a 
samozřejmě můžete s vaším dítkem i přespat. 

Kdo z rodičů by se mohl zapojit do předčítání nebo by měl v plánu přespávat, dejte prosím vědět Evče V. Samozřejmě můžete přinést své oblíbené knihy. 

Pro knihomily bude připraveno lehké občerstvení. 

Noc s Andersenem bude končit v sobotu 30.3 v 9 hodin. Více informací o celorepublikové akci Noc s Andersenem zde: http://www.nocsandersenem.cz/ 

 

 • Návštěva Gymnázia bratří Čapků a Prvního českého soukromého středního odborného učiliště s Karolínou Kubešovou

Ve středu 27. 3 . se seznámíme se středoškolským vzděláváním a navštívíme Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště v Praze. Zúčastníme se programu na gymnáziu, navštívíme cukráře, truhlářskou dílnu a provozovnu kadeřníků, vlásenkářů a maskérů.

Sraz na nádraží v Senohrabech v 7.55, odjezd vlaku v 8.09 do Prahy (vlak zastavuje v Mirošovicích). Vystupovat budeme v Hostivaři a tramvají se přesuneme do školy, kde proběhne program cca od 9 do 12 hod. Zpět pojedeme opět z Hostivaře, na nádraží v Senohrabech budeme ve 13.19. Kdo potřebujete pomoci ráno s odvozem nebo naopak kdo můžete pomoci s odpoledním odvozem do Zajíčka, prosím hlaste Mirče. Po návratu do Zajíčka bude následovat standardní program, tedy holčičko a klučičko.

S sebou: průkazku, pití, svačinu, oběd nebo drobné kapesné (ve škole je bufet a automat na cukrovinky)

 

 • Exkurze ve firmě Medical Technologies s Petrem Durákem

V pátek 22. 3. se vydáme do Benešova a navštívíme firmu Medical Technologies, a seznámíme se s profesemi, které se zabývají vývojem a výrobou zdravotnického zařízení.

Sraz na nádraží v Senohrabech v 8.05, odjezd vlaku v 8.20 do Benešova. Zpět se vrátíme opět vlakem do Senohrab a autobusem do Zaječic ve 12.05. Oběd tedy stihneme v Zajíčku a 3. – 5. třída bude mít po obědě ještě CA dle normálního rozvrhu.

S sebou: pití, svačinu, přezůvky (ve výrobních halách musí být bezprašné prostředí)

 

 

 • Návštěva Vysoké školy ekonomické s Pavlem Michalikem

V pondělí 11. 3. navštívíme Vysokou školu ekonomickou v Praze, kterou nás provede Pavel Michalik a seznámí nás s tvorbou filmů. 

Sraz na nádraží v Senohrabech v 7.55, odjezd vlaku v 8.09 (vlak zastavuje v Mirošovicích). Program na VŠE od 9.15 do 11 hod., potom na chvilku hřiště a nakupování. Zpět pojedeme vlakem ve 12.35, v Senohrabech budeme ve 13.19 a auty se dopravíme do Zajíčka. Kdo bude ráno potřebovat pomoct s odvozem nebo kdo naopak odpoledne může pomoci s odvozem, prosím hlaste Mirče.

S sebou: průkazku, vhodné oblečení, pití, svačinu, oběd, drobné kapesné dle vlastního uvážení

 

 • Návštěva ilustrátorky Ilony Komárkové

Ve středu 6. 3. nás od 10.30 do 12.00 navštíví výtvarnice Ilona Komárková a seznámí nás s její profesí.

 

 • Návštěva u kováře Jakuba Kaila

V úterý 5. 3. od 10.30 do 12.00 půjdeme navštívit pana Jakuba Kaila v jeho kovárně, kde se seznámíme s jeho povoláním.

 

 • Sportovní den

Pro 1. – 3. třídu se ve čtvrtek 28. 2. uskuteční sportovní den. Sraz jako obvykle v Zajíčku mezi 7.30 – 8.30. Program: sportovní stolní hry, sportovní kvíz, stopovaná se sportovními úkoly. Návrat ve 12 hod. na oběd. Děti budou k vyzvednutí od 12.30 dál.

S sebou: oblečení dovnitř i ven, pití

 
 
 • Projekt Edison, ZŠ Teplýšovice

4. a 5. třída se v týdnu od pondělí 25. 2. do pátku 1. 3. zúčastní projektu Edison v ZŠ Teplýšovice (škola kousek od Chotýšan, na projektu Edison spolupracují, z organizačních důvodů se my budeme účastnit projektu v Teplýšovicích). Odjezd od Zajíčka v 8.15, program od 9 hod. do 12 hod., poté návrat do Zajíčka a oběd. 

S sebou: batoh se svačinou, pitím, penálem, přezůvky

 

 • Valentýnský ples

Termín: POZOR ZMĚNA! –  čtvrtek 21. 2. 2019, 18.30 – 21.00 (protože jeden nejmenovaný páťák bude na Valentýna na horách a protože je pro většinu zúčastněných životně důležité, aby se plesu účastnil, byl termín přesunut)

Místo: Senohraby, u nádraží, Depo 33, společenská místnost 

Bez rodičů: Nijak si to neberte, není to nic osobního, ale 1. ples se uskuteční na přání dětí bez přítomnosti rodičů (prý by se to nemohlo „tak rozjet“:-))

Dress code: Nemusí být přímo smoking:-), ale něco plesového ano. Kluci (tedy v tomto případě spíše mladí pánové) např. kalhoty a košili, slečny šaty nebo sukni a halenku.

Drobné občerstvení a pití vítáno.

 

 • Projektový den Zvířecí písnička

V úterý 19. 2. proběhne další projektový den, tentokrát v režii dětí a na téma Zvířecí písnička. Opět budou na zadaných úkolech spolupracovat týmy dětí (věkově smíšené). Na závěr budou týmy prezentovat svoje výstupy. Projektový den končí obědem ve 12 hod. Poté už následuje běžný rozvrh: 1. a 2. třída má volno, 3. – 5 . třída má výtvarku.

 

 

 • Zahajujeme projekt Zvířecí písnička a jedeme do ZOO

Ve středu 13. 2. pojedeme na výlet do ZOO Praha. Sraz na nádraží v Senohrabech v 7.55, vlak  odjíždí v 8.09. V ZOO nás čeká prohlídka s průvodcem Ohrožené druhy živočichů. Zpět se vracíme vlakem ve 13.35, v Senohrabech budeme ve 14.19.  Holčičko a klučičko odpadá, vrátíme se až na odpolední svačinu. Kdo by potřeboval děti ráno odvést k vlaku nebo naopak kdo by mohl pomoct odpoledne s odvozem dětí od vlaku, prosím napište Mirče.

S sebou: průkazku, svačinu, oběd, pití, drobné kapesné (dle vlastního uvážení)

Cena: 160 Kč + doprava

 

 • Pololetní a jarní prázdniny

V pátek 1. 2. si užijte pololetní a od pondělí 4. do pátku 8. 2. jarní prázdniny!!!:-) 

 

 • Slavnostní uzavření 1. pololetí

Budeme rádi, pokud rodiče budou moci po literární kavárně zůstat i na slavností uzavření 1. pololetí a předání vysvědčení (čtvrtek 31. 1., 10.30 – 12.00). 

 

 • Literární kavárna – zakončení projektu Zázračné lidské tělo

Ve čtvrtek 31. 1. se uskuteční od 8.30 do 10 hod literární kavárna, na kterou srdečně zveme všechny rodiče. Děti z 1. a 2. třídy zde představí své knihy a děti ze 3. – 5. třídy své webové stránky. 

 

 • Hrdličkovo muzeum člověka

V pátek 25. 1. se vypravíme do Prahy navštívit Hrdličkovo muzeum člověka, kde absolvujeme komentovanou prohlídku a workshop Sběratelé kostí . Sraz v Senohrabech na nádraží v 8.25, odjezd vlaku v 8.39 (vlak zastavuje v Mirošovicích). Kdo budete potřebovat odevzdat děti do Zajíčka dříve, prosím dejte vědět Mirče. Prohlídka muzea a workshop proběhne od 11 do 13 hod. (Bohužel na dřívější hodinu nebylo v muzeu volno ani v jiný termín, tak se omlouváme za možné komplikace způsobené pozdějším návratem.) Zpět se budeme vracet vlakem ve 13.35, příjezd do Senohrab ve 14.19 (+ malé zpoždění, na trati je plánovaná výluka). Děti si můžete vyzvednout na nádraží nebo později v Zajíčku, prosíme o nahlášení, kdo by mohl pomoci s převozem.

S sebou: průkazku, svačinu, oběd, pití, teplé oblečení (před prohlídkou muzea budeme venku), kapesné dle vlastního uvážení (na nakupování nebude čas, jen případné suvenýry v muzeu)

Cena: 100 Kč + doprava

 

 • Meditační divohrátky

Ve čtvrtek 24. 1. od 10.30h do 12.00h se děti opět setkají s Dandou, která tentokrát děti provede relaxačně meditačním prožitkovým programem. Jednoduché řízené meditace probíhají v klidném prostředí formou pohádek a příběhů. Více informací k programu naleznete zde.

Cena: cca 80,-Kč za dítě

 

 

 • Lednové potěšení

Milí rodiče a prarodiče, přijměte od dětí pozvání na Lednové potěšení, které se bude konat ve čtvrtek 17. 1. od 17 do 19 hod

Po společném úvodu se můžete těšit na následující „centra aktivit“:-):
– kavárna a čajovna s domácími dobrůtkami (obsluhovat vás budou děti, děti dobrůtky i samy připraví)
– relaxační centrum (děti vám namasírují krk, šíji či hlavu)
– výtvarné dílničky (děti vám vyrobí náramky pro „21 denní nestěžovací výzvu“ – bližší informace obdržíte)
– interaktivní workshop (na téma Naše tělo a smysly)
– ad.

 

 • Projektový den Zdravé stravování

V úterý 15. 1. uspořádáme další projektový den tentokrát věnovaný zdravému stravování. Týmy v rámci projektového dne kompletně připraví oběd, dopolední i odpolední svačinku pro celou školu i školku!:-) 

 

 • Vánoční prázdniny

Vánoční prázdniny budou probíhat od soboty 22. 12. 2018 do středy 2. 1. 2018. Přejeme, ať jsou vaše Vánoce veselé, pohodové, kouzelné, krásné, voňavé… zkrátka takové, jaké si budete přát!

 

 • Vánoční veselice

V pátek 21. 12. se už všichni moc těšíme na vánoční veselici. Zazpíváme si u stromečku, pustíme skořápkové svíčky, rozbalíme dárečky, promítneme pohádku a pohrajeme si s novými hrami.:-)

 

 • Hudební pořad Vánoce přicházejí

Ve středu 19. 12. od 9. 15 se 1. a 2. třída společně se školkáčky zúčastní pořadu Lenky Hamajdové, který navodí atmosféru Vánoc nejen zpíváním koled, ale i vyprávěním o starých zvycích a adventních tradicích. 

Cena: cca 80 Kč

 

 • Vánoční jarmark

Opět po roce si vás dovolujeme srdečně pozvat na tradiční vánoční jarmark. Děti pro vás s velkým nadšením vyrobily a připravily spoustu drobnůstek i hodnotných darů, které si můžete zakoupit od pondělí 17. 12. do pátku 21.12. 

Otevírací doba:

Po – st 8.00 – 8.30, 13.30 – 17.00

Čt 8.00 – 8.30, 13.30 – 18.00 (až do skončení besídky školkáčků)

Pá 8.00 – 8.30, 12.30 – 13.00 

Výtěžek z jarmarku půjde na školu a školku, o investici rozhodne Zajíčkovský parlament. 

 

 • 3. adventní neděle v Pyšelích

V neděli 16. 12. od 16 hod se můžete těšit na náš krátký vánoční program: děti z Divadélkohraní vystoupí s představením a poté zazpíváme pár vánočních písní. Od 16.30 následuje koncert Mammas + Mammas v kostele. 

Sraz účinkujících dětí už v 15.30.

 

 • Vánoce u Spejblů

Ve středu 12.12. se školáky a předškoláky pojedeme do Divadla Spejbla a Hurvínka na představení Štědrý den u SpejblůSejdeme se v 7.50 na nádraží v Senohrabech, vlak jede v 8.09.  Vracíme se ve 13.49 do Senohrab. Kdo z rodičů by mohl pomoct s převozem z nádraží do Zaječic, ať se hlásí Mirče (durakova@rczajicek.cz).

S sebou: průkazku o věku, svačinu, oběd, pití, kapesné dle uvážení (na slíbené nakupování)

Cena: 110,- + za dopravu.

 

 

 

 • Cvičení s fyzioterapeutkou

V pátek 7. 12. nás navštíví fyzioterapeutka Barbora Anderlová, která nás naučí sadu cviků pro správné držení těla a pro prevenci poruch pohybového systému. Tyto cviky budeme každodenně procvičovat až do další návštěvy paní fyzioterapeutky cca za 2 měsíce. 

Cvičení: 10.30 – 11.00 5. třída, 11.00-11.30 3. + 4. třída, 11.30-12.00 1. + 2. třída

 

 • Mikulášská besídka a vánoční dílničky

Ve středu 5. 12. k nám opět po roce dorazí Mikuláš s čertem a andělem. Děti mohou přijít v kostýmech a těšit se na nadílku. Po Mikulášské besídce (8.30 – 9.00) se budou konat vánoční dílničky (9.00 – 12.00) a po obědě hudebka, kde budeme nacvičovat na adventní vystoupení. 

 

 • 1. volby do Zajíčkovského parlamentu

V pondělí 26. 11. a úterý 27. 11. se budou konat historicky první volby do Zajíčkovského parlamentu. Minulý týden proběhla předvolební kampaň stran USB, Čisté Česko a Berušky. 

 

 • Projektový den V říši hudby

V úterý 27. 11. nás čeká opět projektový den. Tentokrát ale budou opět všichni školáci (1. – 5. třída) pracovat v týmech v hudebně zaměřených centrech aktivit.

 

 • Vánoční focení

V úterý 27. 11. proběhne vánoční portrétové focení. 

 

 • Projektový den 17. listopad

Ve čtvrtek 22. 11. proběhne další projektový den, v rámci kterého se společně ohlédneme za 17. listopadem. Prožitkovou formou se seznámíme se sametovou revolucí a dobou, která jí předcházela. Následně uspořádáme demokratické volby. Během tohoto týdne bude probíhat předvolební kampaň tří stran, ve čtvrtek v rámci projektového dne superdebata jejich lídrů. Samotné volby proběhnou v pondělí 26. a úterý 27. 11.

 

 • Tučňáci v Rudolfinu

V pátek 16. 11. se s dětmi vypravíme do Rudolfina, kde nás čeká program „Tučňáci v Rudolfinu“. Hudebníci v orchestru totiž připomínají díky frakům tak trochu tučňáky. Prozkoumáme svět orchestrálních hudebníků a jejich hudby a programem nás provede herec Pavel Liška.
Sraz v 7.20 na nádraží v Senohrabech, pojedeme vlakem v 7.39, zpět přijedeme ve 12.02 do Zaječic. 
S sebou: pouze svačinu a pití, obědvat budeme v Zajíčku. 

 

 • Prvorepubliková kavárna

Ve čtvrtek 8. 11. od 8.30 do 10.00 všechny rodiče srdečně zveme na první letošní literární kavárnu. Společně zde oslavíme 100. narozeniny naší republiky, uzavřeme první tématický blok a děti nám představí svá díla (1. a 2. třída knihy, 3. – 5. třída časopisy). Drobné občerstvení vítáno!:-)

 

 •  
 • Bubnování s Petrem Šušorem

Ve středu 7. 11. od 10.30 se máme na co těšit! Užijeme si totiž parádní bubnování! Zjistíme, že co člověk, to muzikant :). Drum Circle je forma skupinového bubnování, účastníci sedící v kruhu hrají na nejrůznější perkuzní nástroje. Hraním nás provede zkušený facilitátor Petr Šušor, který udává rytmus, mění ho, podněcuje a usměrňuje aktivitu účastníků.  Více informací o Drum Circle naleznete zde: http://www.bubnujeme.cz/

 

 • Hejhoudýň aneb zajíčkovský Halloween

A je tu opět tak dlouho očekáváný Hejhoudýň a přespání v Zajíčku!:-) POZOR až ve čtvrtek 1. 11. 2018!

Program:

(Děti mohou v Zajíčku zůstat, i když nemají družinu. Strašidelné kostýmy mohou mít celý den na sobě už od rána.)

16.30 – 18.00 dlabání a zdobení dýní 

18.00 – 18.30 večeře

18.30 – 20.00 strašidelná stezka, sousedské strašení

20.00 – 22.00 hejhoudýňská párty

22.00 večerka, strašidelná pohádka na dobrou noc

S sebou: dýni, věci na spaní a na druhý den (karimatka, spacák, polštář, hygienické potřeby, pyžamo, oblečení), kostým (dobrovolný a jakýkoliv), večeře i snídaně budou zajištěny

Srdečně vítáme rodiče, kteří by měli chuť a odvahu připojit se k programu a přespávání.:-) Prosíme ozvěte se Mirče.

hejhoudyn2017_020.jpg (942×630)

 

 • Divadlo DIVOSVĚT Dandy Cachové – Legenda o králi Artušovi

Srdečně zveme všechny sovičky ve čtvrtek 1.11.  (10.30 – 11.30) na divadelní představení „Legenda o králi Artušovi“. Prožijeme s bájným králem Artušem, královnou Gueneverou a rytíři Kruhového stolu  legendární příběh o lásce, odvaze a dobrodružství. Staneme se na chvíli panošem či rytířem, splníme zkoušky odvahy, postavíme tajemnou Vortigernovu pevnost a seznamíme se s moudrým čarodějem Merlinem. Kdo ví, možná nalezneme i svatý Grál…

 

 • Film Planeta Česko v kině Čerčany

V úterý 9. 10. shlédneme v čerčanském kině film Planeta Česko. Sraz na nádraží v Senohrabech v 8.05 (vlak nám odjíždí v 8.20). Pokud byste potřebovali dítě předat dříve, prosím ozvěte se Mirče. Zpět přijedeme opět vlakem a do Zaječic autobusem na oběd ve 12 hodin. Poté pokračuje standardní program (CA pro 3.-5. třídu, družina, kroužky atd.).

S sebou: batoh s pitím a svačinou

 

 

 

 • Výlet do Prahy (Pražský hrad a Poslanecká sněmovna)

V rámci projektu „Slavíme 100. narozeniny“ se ve středu 26. 9. vydáme do Prahy, kde navštívíme Pražský hrad, komentovanou prohlídku výstavy Doteky české státnosti, poté se naobědváme ve Valdštejnské zahradě a sami si zde projdeme výstavu ke vzniku Československa. Na závěr navštívíme Poslaneckou sněmovnu.

Časový harmonogram výletu: Sraz v Senohrabech na nádraží v 7.25, odjezd vlaku v 7.39 (je možné přistoupit v Mirošovicích). Výstava Doteky české státnosti 10.00-11.15. Poslanecká sněmovna 14.00-15.00. Návrat vlakem v 16.05, v Senohrabech budeme v 16.49. 

Bude se jednat o náročný výlet, ale myslíme si, že bude stát za to. Výlet až do pozdějších odpoledních hodin volíme jen zřídka (v 1. pololetí už další nebude), aby nebyly nabourány pravidelné odpolední aktivity. V případě, že byste potřebovali dřívější návrat, a vše ohledně odvozu dětí na nebo z nádraží prosím hlaste Mirče.

S sebou: pití, jídlo na celý den, kapesné (dle vlastního uvážení), průkazku (průkazka PID, občanský průkaz cestovní pas nebo kopie)

Cena výletu: za dopravu

 

 • Lekce plavání začínají (1. lekce 13.9.)

Plavání (pro 1. a 2. třídu) bude ve čtvrtky od 8 do 9 hod. Sraz před hotelem SEN v Senohrabech v 7.45. Odvoz zpět zajistíme, vracet se budeme na svačinu.

S sebou: plavky, ručník, plavecké brýle, mýdlo, hřeben, malou svačinku

 

 • ZaječiceHrátky

Ve středu 12. 9. 2017 vyrazíme s 1. a 2. třídou po Zaječicích poznat, kde kdo bydlí (a možná i navštívit:-)). Sraz v Zajíčku jako obvykle mezi 7.30 a 8.30, odcházet budeme v 8.30, zpět se vrátíme na oběd.

S sebou: batoh s pitím a svačinou

 

 • VyšeHrátky

Ve středu 12. 9. 2017 vyrazíme se 3. – 5. třídou na Vyšehrad, kde se v rámci festivalu VyšeHrátky (viz www.vysehratky.cz) zúčastníme „divadelní interaktivní bojovky„, jejíž cílem je představit dětem významné období vzniku naší republiky, a to jak v širších kontextech, tak v konkrétních událostech. Program staví na silném zážitku dětí a je zpracován skrze interaktivní scénografické objekty, které nahrazují tradiční pouťové atrakce. Stanoviště jsou obsluhované zkušenými herci dlouhodobě spolupracujícími se Studiem DAMÚZA v oblasti přímé komunikace s dětským návštěvníkem. 

Sraz v Senohrabech na nádraží v 8.25 (vlak nám odjíždí v 8.39). Návrat bude ve 13.49 do Senohrab. Kdo bude potřebovat dítě odevzdat ráno dříve do Zajíčka nebo kdo můžete pomoci s odvozem dětí z nádraží po návratu, prosíme ozvěte se Mirče.

S sebou: batoh s pitím, svačinou a obědem, průkazku, tužku, pohodlné oblečení , u kterého nebude vadit ušpinění (některá stanoviště jsou pohybová)

Cena: 90 Kč/dítě za program + doprava

 

 • Cyklošifrovačka

V pátek 7. 9. 2018 už naplno rozjedeme své mozkové závity po dlouhé prázdninové pauze. Čeká nás totiž spousta zapeklitých šifer! S sebou kolo, helmu, batoh s pitím a svačinou. Na oběd se vrátíme do Zajíčka.

 

 • Pěší výlet a hry v přírodě

Ve středu 5. 9. 2018 nás čeká hravé dopoledne v přírodě. S sebou vhodné oblečení, obuv, batoh s pitím a svačinou. Na oběd se vrátíme do Zajíčka.

 

 • Zahajovací slavnost

V pondělí 3. 9. 2018 od 8.30 do cca 9.15 srdečně zveme všechny školáky a rodiče na zahajovací slavnost, která proběhne na zahradě (v případě příznivého počasí). Kostýmy (dle vlastního přání) vítány!

 

 • Prázdniny 🙂

 

 • Škola v přírodě (25. – 29. 6. 2018)

Pondělí 25. 6. – výprava do lesa (s sebou venkovní oblečení, batoh s pitím, případně dobrůtka dle zvážení – svačinu dostanou děti v Zajíčku). Odchod v 8.30, návrat ve 12h na oběd.

Úterý 26. 6. – výprava na Baštírnu (s sebou batoh se sváčou a pitím, kapesné). Sraz v 8h v Senohrabech na nádraží. Návrat do Zajíčka v cca 12h.

Středa 27. 6. – výprava na Gutovku (s sebou batoh se sváčou a pitím, kartička na MHD, kapesné). Sraz na nádraží v Senohrabech v 7.55 (odjezd vlaku v 8.09). Návrat na nádraží do Senohrab ve 12.49 (uvítáme 1 – 2 taxiky). Oběd v Zajíčku (kdo bude vyzvedávat dítě přímo na nádraží, nezapomeňte si odhlásit oběd). Individuální požadavky ohledně nástupu a výstupu hlaste prosím Dandě.

Čtvrtek 28. 6. – výprava do Neznáma (dle přání dětí, upřesníme v pondělí)

Pátek 29. 6. – krizový Den – odpočinek v Zajíčku a okolí (s sebou hry, sportovní náčiní, Dývýdýčka a cokoliv, co by děti chtělyposlední den dělat )

…. program samozřejmě záleží na počasí, takže si vyhrazujeme případnou změnu 😉

 

 • Vysvědčení a závěrečná slavnost

V pátek 22.6. se spolu pro letošní rok oficiálně rozloučíme. Do deseti hodin budeme vyklízet společné prostory, od 10.30 pak srdečně zveme rodiče, aby s námi oslavili předávání vysvědčení a rozloučení s těmi, kdo už v Zajíčku příští rok nebudou.

 

 • Koupačka ve Snu

Ve čtvrtek 21.6. si mohou mladší děti směnit poslední snůšku perel za zážitek – tentokrát to bude koupání ve venkovním bazénu hotelu S.E.N.

Odchod od Zajíčka v 8.30 do Senohrab. 9 – 11h koupačka. Návrat zpět na oběd.

S sebou: batůžek se svačinou a pitím, igelitka s osuškou (vhodnou také k ležení), plavkami, popř. plavecké brýle či jiné plavací pomůcky.

 

 • Únikovka Magický orloj

Jako poslední letošní odměna za dokončené projekty, získané vědomosti a perly podnikneme ve čtvrtek 21. 4. 2018 s 3. – 6. třídou výlet do Prahy a absolvujeme únikovou hru Magický orloj. www.trapcatch.com  Děti projdou hrou ve 3 skupinách po 5 dětech 9.00-10.15, 10.15-11.30, 11.30-12.45, čas mimo únikovku stráví na blízkém hřišti.

Sraz v 7.25 na nádraží v Senohrabech (odjezd vlaku v 7.39). Návrat do Senohrab ve 14.19. V případě individuálních požadavků o nástupu / výstupu kontaktujte Mirču. Můžete-li pomoci s převozem dětí do Zajíčka, dejte prosím také vědět.

Děti budou potřebovat svačinu, oběd, pití, drobné kapesné (dle vlastního uvážení) a průkazku s fotkou, aby nemusely platit za MHD.

 

 • Čarodějný slet bylinkářů a krotitelů kouzelných tvorů

Ve středu 20.6. srdečně zveme rodiče a další přízeň na přírodovědnou Konferenci, při které vás čeká představení společných úkolů projektu Bylinkářství a kouzelní tvorové, prezentace nejnovějších autorských knih, autogramiáda mladých autorů, přírodní hostina a přírodovědné hry pro rodiče a školkáčky. Zároveň budete moci vybrat 6 nejlepších skicařů, kteří se pilně snažili o zpodobění lokální květeny v průběhu celého projektu.

Program pro rodiče od 8.45, pro školkáčky od 10.30h.

Od 8:00 máte zároveň jedinečnou šanci být hostem našeho posledního shromáždění v tomto školním roce.

Těšíme se na vás

Sovičky

 • Cyklovýlet do Mirošovic s koupáním a sportováním

V pátek 15. 6. si užijeme poslední tělocvik po celé dopoledne. Ráno vyrazíme na kolech do Mirošovic ke Štičímu rybníku, kde se budeme koupat a sportovat na přilehlém hřišti. Zpět do Zajíčka se vrátíme ve 13 hod na oběd.

S sebou: kolo, helmu, batoh s pitím, svačinou, plavkami, ručníkem, příp. plavacím páskem

 

 • Výlet Včelí svět a vodní dům

Ve středu 6.6. se vypravíme na celozajíčkovský výlet do Hulic, kde navštívíme Včelí svět a Vodní dům. Ve Včelím světě návštívíme expozici a zúčastníme se interaktivního programu Pohádkový příběh včelky Medulky. Více info zde http://www.vcelisvet.cz/wp/wp-content/uploads/letak-skoly-2018.pdf.

Po obědě se přesuneme do nedalekého Vodního domu, kde se podíváme do expozice o vodě. Podrobnější informace najdete zde http://www.vodni-dum.cz/cs/896-co-vodni-dum-predstavuje.

Děti se také mohou těšit na krmení místních raků.

Sraz před Zajíčkem v 7.25 a návrat je plánován na cca 16.hod.

Prosíme, vybavte děti jídlem  a pitím na celý den.

Cena cca 200,-

 

 

 • Oslava Dne dětí

v pátek 1. 6. oslavíme Den dětí u rybníka Kožený (moc pěkně upravený rybník a jeho okolí před Zaječicemi). Školkáčky, prvňáky a druháky čeká pohádková stezka s bytostmi a úkoly z říše pohádek. Starší školáky hry v okolí rybníka. Děti se mohou těšit i na oběd přímo u rybníka – pizzu a sladké překvapení!

 

 

 • Odměna za perličky – spaní v Zajíčku

 3. – 6. třída: neděle 27. 5. od 17 hod s Mirčou (s sebou: spacák, polštář, karimatku, hygienické potřeby, věci do školy na pondělí, večeři a snídani řešit nemusíte)

 1. – 2. třída: úterý 5. 6. od 17.30 hod s Dandou (s sebou: hudební nástroj (kdo na něj umí), spacák, polštář, karimatku, hygienické potřeby, věci na výlet na středu; večeři a snídani řešit nemusíte)

 

 

 • Výprava do „bylinkářského a stromového ráje“ na Konopiště

V středu 23.5.2018 podnikneme se školáky výpravu na Konopiště. V rámci projektu Bylinkářství a kouzelní tvorové prozkoumáme konopišťský lesopark, Růžovou zahradu a skleníky.

Vyjíždíme vlakem ze Senohrab v 7.50 (sraz v 7.35! na nádraží), děti čeká cca pětikilometrová pěší trasa s úkoly, navštívíme výše uvedená místa a vrátíme se na vlak ekovláčkem. Návrat ve 14.18 na nádraží do Senohrab, případně ve 14.55 autobusem do Zaječic. Tentokrát nepotřebujeme „taxiky“, navazuje nám autobus. V případě individuálních požadavků kontaktujte prosím Dandu.

Děti budou potřebovat velký svačino-oběd, (v Zajíčku bude připravena odpolední sváča prouze pro ty, kdo nebudou odhlášeni s odpolední docházky), dostatek pití (budeme v terénu od 8 do 15h!) a oblečení odpovídající počasí a charakteru akce. Kapesné necháme na vás.

V případě deštivého počasí přesouváme akci na následující středu!!!

 

 • Focení 

V úterý 22.5. od 10.30 proběhne focení u Černých na zahradě. Budeme fotit: všechny děti společně, po třídách, skupinkách, sourozence, jednotlivce. Další podrobnosti obdržíte e-mailem.

 

 • Přírodovědná výprava do Křivé Vsi

V pondělí 30.4.2018 zahajujeme se školáky nový projektový blok Bylinkářství a kouzelní tvorové. V rámci této příležitosti se vypravíme do Křivé Vsi k Evce Šrailové-Prýtové, která zasvětí studenty do právě probuzeného života v místním rybníce. Děti čeká praktické zkoumání kouzelných pulců a jiné havěti, teoretická osvěta, hry a úkoly.

Půjdeme pěšky terénem (jedna cesta cca 2km) tam i zpět. Děti budou potřebovat oblečení a obuv do přírody odpovídající počasí a batůžek s pitím, do kterého dostanou v Zajíčku svačinu.

Vyrážíme v 8.30 a vracíme se ve 13h na oběd.

 

 • Divadelní představení O líné babičce

Ve středu 25. 4. 2018 jedou školáci na divadelní představení O líné babičce do Divadla v Dlouhé v Praze.

Sraz na nádraží v Senohrabech v 7.50 (odjezd vlakem v 8. 09). Návrat tamtéž ve 13. 49. Uvítáme taxikáře na cestu zpět – informace prosím Dandě. Nezapomeňte nechat v učitelských autech (Danda, Mirča) podsedáky a děti vybavit „lítačkou“ na MHD v Praze. V případě individuálních požadavků s nástupem či výstupem smskujte prosím Dandě.

S sebou budou děti potřebovat batoh s pitím, sváčou a obědem, zmíněnou lítačku, drobné kapesné a slušňácké oblečení – jdeme přeci za kultúrou 😉

Od 14h se mohou děti jako kompenzaci holčička a klučička těšit na narozeninovou minioslavu Andyho (9 let) a Adámka (8 let) na zahradě v Zajíčku.

 

 • Literární Kavárna 1. a 2. třída

V úterý 24.4. od 8.30h zveme rodiče prvních a druhých tříd na další literární Kavárnu, tentokrát v tématu Fantastických vynálezů. Děti při ní představí své nové knížky a popíší projekt, kterým se zabývaly. Zároveň vás provedou výstavou svých děl na schodišti. Kavárna se bude konat v tělocvičně a můžete při ní očekávat kávu a jarní kopřivový čaj. Drobné chuťovky vítány 🙂

 

 • Program ke Dni Země

Protože letos připadá Den Země (26. 4.) na neděli, připomeneme si ho a společně oslavíme hned v pondělí 27. 4.

Program 1. – 3. třída – 8.30-10.30 (včetně svačiny) pod vedením Evči Šrailové:

 • sestavení stavebnice hmyzího hotelu
 • barvení hlemýždích ulit
 • sestavení nápisu DEN ZEMĚ
 • ukázka zvířecích budek
 • zápis do Kroniky přání pro Zemi 

Program 4. – 6. třída – 10.30-13.30 (včetně oběda) pod vedením Evči Šrailové:

 • promítání filmu „Oceány plné plastů“
 • sestavení stavebnice krmítka
 • vyvěšení ptačí budky
 • zápis do Kroniky přání pro Zemi 

 

 • Únikovka Tajný experiment

Jako odměna za dokončené projekty, získané vědomosti a perly a zároveň zakončení projektového bloku Fantastických vynálezů podnikneme v úterý 17. 4. 2018 s 3. – 6. třídou výlet do Prahy a absolvujeme únikovou hru Tajný experiment. www.trapcatch.com  Děti projdou hrou ve 3 skupinách po 5 dětech 9.00-10.15, 10.15-11.30, 11.30-12.45, čas mimo únikovku stráví na blízkém hřišti.

Sraz v 7.25 na nádraží v Senohrabech (odjezd vlaku v 7.39). Návrat do Senohrab ve 13.19. V případě individuálních požadavků o nástupu / výstupu kontaktujte Mirču. Můžete-li pomoci s převozem dětí do Zajíčka, dejte prosím také vědět.

Děti budou potřebovat svačinu, oběd, pití, drobné kapesné (dle vlastního uvážení) a průkazku s fotkou, aby nemusely platit za MHD.

 

 • Únikovka v Muzeu

V úterý 17.4.2018 jedou děti první a druhé třídy do Národního Technického Muzea, kde je čeká dobrodružná „únikovka„, při které se seznámí s mnohými muzejními exponáty.

Sraz v 7.55 na nádraží v Senohrabech (odjezd vlaku v 8.09). Návrat do Senohrab ve 12.49. V případě individuálních požadavků o nástupu / výstupu kontaktujte Dandu. Můžete-li pomoci s převozem dětí do Zajíčka, dejte prosím také vědět.

Děti budou potřebovat svačinu (oběd bude standardně v Zajíčku), pití, drobné kapesné a průkazku s fotkou, aby nemusely platit za MHD.

 

 • Noc s Andersenem

V pátek 23. 3. od 18.30 se opět přidáme k Noci s Andersenem (projekt knihoven na podporu dětského čtenářství – více o projektu na www.nocsandersenem.cz). Od 18.30 se Zajíček promění v místo plné pohádek a příběhů, v každé místnosti se bude číst něco jiného (zájemci o předčítání z řad rodičů i dětí, přihlaste se prosím Mirče a přineste si svou knihu). Tématy pro letošní ročník jsou Pejsek a kočička (pro mladší) a Rychlé šípy (pro starší), ale vybrat si můžeme i další tituly podle svého gusta. Čtení si zpestříme zapojením do soutěží https://www.veverusak.cz/cz/noc-s-andersenem/noc-s-andersenem-2018-23-3-2018-v-knihovnach-a-opet-i-na-veverusakovi a hrami.

S sebou: věci na spaní (karimatka/matrace, spacák, polštář, hygienické potřeby, knihy, vítáno je drobné občerstvení na večer, příp. nějaká upečená buchta na snídani.

Děti budou k vyzvednutí v sobotu 24. 3. do 9 hod. 

 • Spaní s „Holčičkem“

Ve čtvrtek 22. 3. se koná přespání v Zajíčku s „Holčičkem“, akce je tedy učena pouze holkám školačkám. Budeme začínat v 18 hod (kdo by potřeboval zůstat a překlenout dobu mezi zavíračkou a začátkem akce, dejte prosím vědět Mirče), uděláme si společně večeři (nemusíte tedy jídlo řešit), budeme hrát hry, tančit, tvořit atd.

S sebou: věci na spaní (karimatka/matrace, spacák, polštář, hygienické potřeby).

 • Matematický klokan 2018

V pondělí 19. 3. 2018 se opět připojíme k celostátní soutěži Matematický klokan v kategoriích Cvrček (2. a 3. třída), Klokánek (4. a 5. třída) a Benjamín (6. třída). Více informací o soutěži najdete na: http://matematickyklokan.net/.

 

 • Výlet do Jumpparku na Jarově

V pátek 9. 3. 2018 čeká děti odměna za získané perličky za první školní pololetí. Tentokrát jsme si odhlasovali zaskákání v Jumpparku.

Jedeme vlakem tam i zpět. Odjíždíme ze Senohrab 8.22, sraz je v 8.10. (Pozor, vlak nestaví v Mirošovicích!). Vracíme se zpět do Senohrab ve 12.49.

Děti budou potřebovat dopolední svačinu (nebo kapesné, aby si koupily na místě), pití (tentokrát prosím spíše více), sportovní oblečení (tepláky, triko) do Jumpparku (skáče se bez obuvi), lítačku na MHD (bez ní musí děti platit!). Venkovní oblečení přizpůsobte počasí, budeme se přesouvat pěšky cca 30 minut při obou cestách.

Odhlaste prosím děti z docházky, pokud nepojedou a ideálně nám i dejte předem vědět.

 

 • Projekt Edison – Chotýšany

V týdnu od 26.2. do 2. 3.2018 se žáci 4. – 6. třídy zapojí do celostátního projektu Edison v Chotýšanech. Během 8 bloků se seznámí s osmi studenty z různých zemí, kteří jim v angličtině zajímavou formou svou zemi představí. V pátek pak bude navazovat celoprojektové shrnutí s názvem „Global Village“. Děti budou celý týden ve společné skupině a vždy s nimi bude jedna učitelka – Danda nebo Mirča.

Děti budou potřebovat přezůvky, svačinu, pití, vybavený penál. Kdo má chytrý telefon, může si jej vzít na vyplňovaní kvizů.

Odjezd denně od Zajíčka v 7.10, návrat do Zajíčka na oběd ve 13h. Uvítáme taxikaření – viz tabulka od Evči V.

Zameškané učivo si děti budou muset doplnit ve svém volném čase.

 

 • Výlet na letiště V. Havla

Ve středu 7.2. se celý Zajíček (školáci i školkáčci) vypraví na prohlídku letiště, kde nás čeká prohlídka po provozu letiště v části Jih a Sever, Cargo zóna. Ukázky odbavení letadel před startem a po přistání, ukázky zavádění letadel na stání. Exkurze zahrnuje i pozorování startů a přistání u dráhy, seznámení s technickým zázemím letiště, seznámení s interiérem a zejména technikou Záchranné požární stanice letiště.

Vyjíždíme autobusem od Zajíčka v 8 hod. a předpokládaný návrat je okolo 15.hod, holčičí a klučičí odpoledne se proto nekoná.

S sebou prosíme: batůžek s pitím a jídlem na celý den.

Na prohlídku do neveřejných prostor se prochází přes bezpečnostní kontrolu, děti ať neberou s sebou zakázané předměty (zbraně a jejich napodobeniny, špičaté předměty, tekutiny, gely, apod.);  nealkoholické nápoje povoleny. Nutno hlásit předem, pokud má některý z účastníků sádru nebo nesnímatelnou ortézu na části těla.

 

 • Závěrečná pololetní slavnost

Ve čtvrtek 1.2. proběhne ve dvou posledních vyučovacích hodinách závěrečná slavnost, při které děti obhájí své další vlastnoručně zhotovené knihy a dostanou pololetní vysvědčení s překvapením.

 

 • Fantastická škola čar a kouzel 

V pátek 26. 1. proběhne hodina kouzel, lektvarů, vidění do budoucnosti a na závěr famfrpál (v tělocvičně).

 

 • Hudební dílničky s Amálkou Třebickou

Ve čtvrtek 25. 1. se v Zajíčku budou konat hudební dílničky s Amálkou K. Třebickou – interaktivní dílny rozvíjející hudební představivost, práce s rytmem, melodií, hra s písní, použití různých nástrojů (boom whackers, zvonkohra, drobné perkuse, předměty běžné potřeby…).

 
Amálka K.Třebická – studovala skladbu u Michaela Kocába, Zdenka Merty a Eduarda Douši, dlouholetá lektorka České Orffovy společnosti (další vzdělávání pedagogů), lektorka hry na klavír, improvizace, hlasové průpravy, skladatelka a chansonierka, 3 CD – edukativní Žonglování na deset, dětské písně „Nešišlej!“ a chansony „Za okny rychlíku“ (vyd. IndiesScope)
 
 • Rytířská slavnost

V pátek 19.1.2018 se koná velké rytířské klání, na kterém budou naši malí panošové pasováni na rytíře. Slavnost proběhne v jezdeckém areálu Čtyřkolák od cca 9 do 11h. Čeká nás výuka jízdy na koni, rytířské klání, souboj s meči, trénink galantnosti a hostina.

Sraz je v 8h na nádraží v Senohrabech. Jedeme osobákem v 8.20 do Čtyřkol. Po programu půjdeme pěšky přes Pětihosty do Zajíčka.

Celý den budeme venku (v jezdecké hale se netopí), přizpůsobte tedy oblečení počasí. Děti budou potřebovat rytířský nebo princeznovský oděv (ať jedou rovnou v něm přes oblečení), štít (vyráběli jsme, takže buď vezmeme hromadně ze Zajíčka, nebo ať si děti donesou, pokud už si jej braly) a batoh s pitím. Svačina bude na místě. Pokud máte časoprostor, rádi uvítáme i vaše dobrůtky.

Rodiče jsou srdečně zváni, tato slavnost je tentokrát „vymazlenější náhradou“ ukončení projektu s knihami.

 

 • Sovičák

Ve středu 17.1.2018 od 17.30 do 19.30 h se těšíme na setkání s rodiči na prvním letošním Sovičáku. Pokud máte bodíky, které chcete probrat, buď je pošlete předem, nebo zařadíme do programu během schůzky.

 

 • Vánoční prázdniny

Od pondělí 25. 12. 2017 do úterý 2. 1. 2018 bude škola uzavřena. Přejme vám krásné vánoční prázdniny ve společnosti vašich dětí!

 

 • Vánoční posezení s rodinkami školáků

Ve středu 20.12.2017 od 17 do 19h se těšíme na tradiční společné předvánoční posezení. Čeká vás krátký „kulturní“ 😉 program, zpívání koled, rozbalování dárečků a povídání. Drobná ochutnávka vánočních dobrůtek vítána. Pitný režim zajištěn!!

Připomeňte svým dětem zabalený nadepsaný dáreček pro vylosovaného kamaráda.

 

 • Vánoční jarmark

Od úterý 12.12. (17h) do středy 20. 12. (19h) si můžete ve velké šatně zaoupit výrobky vašich dětí. Školní děti vás s radostí obslouží. Výtěžek z akce bude využit na zvelebení Zajíčka (dle částky)

 

 • Adventní středověké dílničky

V úterý 5.12.2017 od 9 do 13h budou školáci vyrábět originální dílka na adventní jarmark. Uvítáme asistenci každého z rodičů, komu to časoprostor dovoluje. Jarmark bude zahájen příští úterý, 12.12.

 

 • Mikulášská nadílka

V úterý 5.12.2017 čeká školáky již tradiční mikulášská nadílka. Děti mohou přijít v kostýmcích čertíků a andílků. Akce proběhne od 8.30 do 9h ve škole. Díky všem rodičům, kteří přispěli do mikulášských balíčků.

 

 • Výlet do Tábora – Housův mlýn

Ve středu 29.11.2017 jedou školáci a předškoláci na celodenní výlet do Tábora. Navštívíme Housův mlýn a děti čeká tříhodinový program: prohlídka filmové zbrojnice se speciální zastávkou u zbraní z filmu Mlhy Avalonu, dobová hra metání sekerou, dobová hra molitanová bitva, výuka šermu a ukázka husitských zbraní. Když už budeme v Táboře, prohlédneme si po programu historické centrum.

Děti budou potřebovat dostatečné množství jídla i pití!!! (ranní i odpolední sváča, oběd), oblečení a obuv odpovídající venkovnímu počasí a kapesné dle uvážení.

Sraz je v Senohrabech na nádraží v 7.30h (vlak odjíždí z 2. nástupiště v 7.49h). Příjezd je tamtéž v 17.09. Počítejte ideálně s tím, že si děti vyzvednete přímo na nádraží a do Zajíčka již nepůjdou. Po domluvě lze nastoupit či vystoupit na jiných zastávkách.

Cena by měla být (v závislosti na počtu dětí) cca 120,- Kč za program + zpáteční jízdné vlakem.

Pokud někdo z důvodu příliš pozdního ukončení výletu nemůže (odpo kroužky atp.), dejte prosím vědět Dandě a odhlaste své dítě z docházky. Díky!

 

 • Vánoční focení

V pondělí 20. 11. proběhne vánoční portrétové focení.

 

 • Draci v akci

Ve čtvrtek 16. 11. čeká prvňáky a druháky promítání artušovského dobrodružství Meč v  kameni, drakiáda na zaječické Horce a opékání buřtíků u Cachů na zahradě.

S sebou draka, teplé oblečení a obuv v závislosti na aktuálním počasí.

 

 • Divadlo Minor – představení Demokracie

Ve čtvrtek 16. 11. vyrazíme se 3., 4., 5. a 6. třídou do divadla Minor „zažít na vlastní kůži“ demokracii. https://www.minor.cz/repertoar/demokracie/

Sraz na nádraží v Senohrabech v 7.25, odjezd do Prahy v 7.40. Návrat vlakem do Senohrab ve 12.49, oběd budeme mít v Zajíčku. Kdo by mohl pomoct odvézt děti z nádraží do Zajíčka, prosím hlaste se Mirče.

S sebou: batoh s pitím a svačinou, kapesné dobrovolně a dle vlastního uvážení, od 10 let průkazku

Cena: 100 Kč za představení + doprava

 

 • Divadelní představení Rózy Blechové

Na autorské divadelní představení Irská rybka se děti 1. a 2. třídy připojí ke školkovým dětem.  Začínáme v 9.15 v tělocvičně. Cena dle počtu dětí, cca 100,- Kč.

 

 • Literární Kavárna 1. a 2. třídy – srdečně zveme všechny rodiče

Ve čtvrtek 2. 11. 2017 od 8.30 do 9.30 proběhne v Sovičkárně letošní první literární Kavárna, při které prvňáčci a druháčci představí rodičům vlastnoručně zhotovenou knihu jako reflexi projektu Přenášedlo. Můžete se těšit na sdílení zážitků spojených s obsahem knihy, promítání fotek z tohoto období a představení všech jedenácti originálů. Od 9.30 do 10h bude následovat autogramiáda, ke které jsou přizváni žáci třetí až šesté třídy.

Drobné kavárenské občerstvení doprovázené vaší účastí je více než vítáno 🙂. Káva a čaj budou podávány ve velkém stylu.

 

 • Hejhoudýň aneb zajíčkovský halloween

V úterý 31. 10. 2017 se mohou školáci těšit na Hejhoudýň:

16:30 – 18:00 dlabání, vyřezávání a zdobení dýní

18:00- 19:30  sousedské strašení ve strašidelných kostýmech + stezka

19:30 – 21:30 večeře, promítání filmů (u Duráků a Cachů), přesun zpět do Zajíčka

21:30 – 22:00 příprava pelíšků a hry

22:00 strašidelná pohádka na dobrou noc a večerka

S sebou: vlastní večeři (snídani zajistíme společnou), dýni, svíčku, přírodniny na zdobení, strašidelný kostým, věci na spaní (spacák, polštář, karimatka, kartáček, pasta, pyžamo…)

Pokud se rodiče budou chtít připojit a pomoci s dlabáním a vyřezáváním dýní, příp. i dalším programem, jsou srdečně vítáni.

 

 • Podzimní prázdniny

ve čtvrtek 26. 10. a pátek 27. 10. – užijte si je!!!:-)

 

 • Celosvětová čarodějná konference

Ve středu 25. 10. proběhne dlouho očekávaná Celosvětová čarodějná konference, kde jednotlivé týmy budou prezentovat „svoje“ kontinenty a země.

11.15 – 12.00  příprava „cestovatelských stánků“

12.00 – 13.00  návštěva jednotlivých stánků, prezentace výstupů týmy (předškoláci i rodiče jsou vítáni:-)

„Cestovatelské stánky“ budou ke shlédnutí celou středu, děti rodiče rády při vyzvedávání provedou.

 

 • Přenášedlem do Divadla v Dlouhé, představení Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka

V úterý 24. 10. 2017 školáky a předškoláky přenášedlo přenese do Divadla v Dlouhé. Dokonce se trochu přeneseme i v čase, protože nás čeká představení Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka – http://www.divadlovdlouhe.cz/repertoar/jak-jsem-se-ztratil-aneb-mala-vanocni-povidka/. Moc se těšíme, protože představení prý rozhodně stojí za shlédnutí a je vyprodané na dlouho dopředu.:-)

Sejdeme se na nádraží v Senohrabech v 7:50, odjezd vlaku v 8:10. Zpět se budeme vracet vlakem ve 12:36, v Senohrabech budeme v 13:19. Uvítáme pomoc s odvážením dětí do Zajíčka (prosím hlaste se Mirče), pokud někdo naopak ráno potřebujete odevzdat děti dřív v Zajíčku, dejte také vědět.

 

S sebou budou děti potřebovat batoh se svačinou, obědem a pitím. Případné drobné kapesné dle vlastního uvážení.

Cena: 120 Kč za dítě za představení + doprava

 

 • Přenášedlem do Vlašimi

Ve středu 18. 10. 2017 se školáci přenesou Bradavickým expressem do Vlašimi, aby v rámci vlastivědného dvouměsíčního projektu „Přenášedlo“ navštívili vlašimskou ParaZoo (www.parazoo.cz), vlašimský zámecký park (http://www.vlasimskypark.cz/) s jeho 5-kilometrovým okruhem a pokud bude čas a chuť, tak i výstavu nazvanou Toulky českou krajinou (http://kalendar.blanicti-rytiri.cz/ostatni/toulky-ceskou-krajinou-vystava-obrazu-jiriho-ha).

Sraz je v 7.30 na nádraží v Senohrabech (odjezd vlakem v 7.49h). Vracíme se ve 13.09 na nádraží do Senohrab a určitě uvítáme odvoz do Zajíčka (hlaste se prosím Dandě). Odpolední klučičko a holčičko standardně proběhne.

S sebou budou děti potřebovat batoh se svačinou, obědem a pitím, pevné desky A4 a psací potřebu. Oblečení a obuv odpovídající danému počasí a výše zmíněnému programu zvažte sami. Drobné kapesné na případný suvenýrek necháváme na vás.

 

 • Plavání v hotelu SEN a tělocvik v sokolovně Senohraby

V pátek 6. 10.  začínají lekce plavání a tělocviku. Podrobnější informace obdržíte e-mailem.

 

 • Výlet na zámeček Vysoká Lhota

Pátek 29. 9. 2017

Sejdeme se v Zajíčku jako vždy mezi 7:30 a 8:30, autobusem se potom přesuneme do Senohrab, vlakem na Pyšelku a odtud pěšky na zámeček Vysoká Lhota, kde nás čeká komentovaná prohlídka muzea kočárů, povozů, sedel, postrojů atd. (řada z nich z mnoha známých filmů jako např. Tři oříšky pro Popelku). Pěšky dojdeme do Pyšel, kde si dáme na oběd pizzu a vrátíme se autobusem do Zaječic. Na odpolední kroužky už budeme v Zajíčku.

S sebou: batůžek se svačinou a pitím, dle uvážení kapesné (na příp. zakoupení suvenýrů v muzeu, zmrzliny po obědě apod.), oběd si děti jednotlivě platit nebudou, bude pokryt z ostatních plateb jako bychom jedli v Zajíčku

Cena: 30 Kč za prohlídku muzea + doprava

 

 • Cestovatelské dopolko

Středa 20. 9. 2017

Vybrané děti (na základě domluvy s rodiči) jedou do Chotýšan. Odjezd v 7.15h od Zajíčka, návrat v cca 10.45h. S sebou přezůvky, pití, svačinu.

Ostatní děti čeká promítání cestopisného dokumentu v Zajíčku.

Společně se pak vydáme na cestovnatelskou procházku po Zaječicích s úkoly.

 

 • Hravé dopoledne

V pátek 8. 9. čeká 3. až 6. třídu celodenní hravé dopoledne v přírodě s Lenkou. S sebou si vemte batoh s lahvičkou na pití, svačinu doplníme ze Zajíčkovských zdrojů. Nezapomeňte na vhodné oblečení, obuv a dobrou náladu.

 

 • Zahřívací cyklovýlet

Ve čtvrtek 7. 9. podnikneme cyklovýlet po okolí. S sebou: kolo, helma, batoh s pitím a svačinou. Vyjíždíme v 8.30h, vracíme se na oběd ve 13h.

 

 • Zahajovací čarodějná slavnost nového školního roku

V pondělí 4.9.2017 Vás a Vaše blízké co nejsrdečněji zveme na slavnostní zahájení dalšího školního roku, které proběhne od 8.30 do cca 9.15h na zajíčkovské zahradě. Ve zbývající části dopoledne čeká děti kouzelný program seznamovacího a rozehřívacího charakteru, kde už Vaše přítomnost není nutná.

 

 

 

 • PRÁZDNINY 🙂

 

 • Cykloberchtold s koupáním

Ve čtvrtek 29.6. jedeme naposledy provětrat bicykly. Odjezd ze Zajíčka v 8.30h. Přes Kovářovice na Berchtold (1 trasa cca 6km). Prohlídka naučné stezky v blízkosti Berchtoldu. Možnost koupání (plavky, ručník s sebou). Návrat na oběd ve 13h.

S sebou: batoh s lahví a dózou (o naplnění se postaráme ráno v Zajíčku)

 

 • Caching „cesta kolem světa“ v okolí Zaječic a Kovářovic

Ve středu 28.6. nás čeká pěší procházka poblíž Zajíčka, hledání kešek, poznávání světa, volná hra v přírodě. Návrat na oběd ve 13h.

S sebou: batoh s lahví a dózou (o naplnění se postaráme ráno v Zajíčku).

 

 • Pěší výlet na Sázavskou Baštírnu

V úterý 27.6. se školáci vydají pěšky k Sázavě.

Odchod ze Zajíčka v 8.40 na autobus na zaječickou zastávku. Ze Senohrab půjdeme pěšky na Baštírnu – volná hra, koupání, možnost nákupu pochutin, prohlídka zříceniny. Zpět půjdeme přes Pětihosty se zastávkou na hřišti. Návrat na oběd ve 13h.

S sebou: batoh s lahví a dózou (o naplnění se postaráme ráno v Zajíčku), kapesné (na Baštírně se dají koupit nanuky, langoše atp.)

 

 • Závěrečná slavnost

Pátek 23.6. proběhne celý ve znamení oslav. Čeká nás slavnostní kolaudace novinek na zahradě, předání vysvědčení, pasování předškoláků na školáky, loučení s páťáky a také malé překvapení.:-) Další týden už neprobíhá výuka, děti  budou podnikat výlety.

 

 • Poslední Literární kavárna v tomto školním roce

Ve čtvrtek 22. 6. od 8:30 do cca 11:00 všechny rodiče srdečně zveme na poslední Literární kavárnu v tomto školním roce. Děti z 1. a 2. třídy představí své projektové knihy zahrnující projekty: zoo, Velikonoce, vesmír, geo a řemesla. Děti z 3. – 5. třídy budou prezentovat své vlastní weby. Na závěr Literární kavárny proběhne autogramiáda autorů. Drobné občerstvení vítáno.

 • Uzavření patmaťáků a odměna

Nejpozději do středy 21. 6. je možné získat patmaťáky. Zaslouženou odměnou tentokrát bude promítání filmu dle výběru dětí, popkorn a zmrzlina (středa 11-13 hod).

 

 • Představení Zajíčkovského superdivadla Babiččina klasika

pondělí 19:6. 8:30  generální zkouška

pondělí 19.6. 10:00  představení pro školkáčky

pondělí 19.6.  17:30 představení pro veřejnost (sraz herců v 17:00)

úterý 20.6. 17:30  představení pro veřejnost (sraz herců v 17:00)

Cena vstupenky: 40 Kč (děti zdarma), výtěžek bude použit na pořízení kulis, rekvizit a kostýmů na další představení

 

 • Výlet do Botanicusu

Ve středu 7. 6. jedeme celý Zajíček na výlet do Ostré – Botanicus http://www.botanicus.cz/. POZOR sraz už v 7:10 h před Zajíčkem. Prosíme, aby byly děti nasnídané, v autobuse se nedá jíst. S sebou baťoh s celodenním jídlem (svačina, oběd, svačina) a pití na celý den. Návrat se plánuje cca do 16:00 h. Odpolední kroužky nebudou, náhrada tanečků bude 21. 6. 2017. Na místě je možné si peníze směnit za groše, ale abychom nemuseli směňovat s každým dítětem individuálně, směníme hromadně a pak vám případnou útratu (za dílničky) naúčtujeme do ostatních plateb (max 70 Kč).

 

 • Bublinková show v Zajíčku

V pondělí 29. 5. v 9:15 vypukne v Zajíčku představení bublináře Václava Strassera http://www.bubbleshow-strasser.com/. Představení bude doplněno bublinovou dílničkou, ve které se děti naučí sami dělat obří bubliny . Cena cca 80,- Kč, (dle počtu dětí v docházce).

 • Jarní společné focení

Akce proběhne ve čtvrtek 25.5.2017 na zahradě u Simči Bartošové (stejně jako loni) v Zaječicích pod Horkou. Odchod ze Zajíčka v 10h.

Kromě společných fotek dostanou děti do fotobalíčku také venkovní portrétky, dvojice a skupinovky. Zvolit si můžete digitální, tištěnou nebo kombinovanou verzi. Fotografie dostanete v první polovině června. Cena  bude započtena do akcí navíc. Každý z focených sourozenců má 20% slevu na zvolenou variantu.

Cenový letáček najdete zde

Kvůli usnadnění logistiky nejsou možné jiné varianty. Pokud s fotografiemi spokojeni nebudete, nemusíte si je samozřejmě brát. Akce se bude konat pouze v případě příznivého počasí, protože do Zajíčka už se v našem počtu na společnou fotografii nevejdeme.

Dohodněte se prosím předem s dětmi, s kým si nechat nafotit dvojici či skupinku, nebo to nechte na dětech samotných. Pokud nebudete chtít skupinku/dvojici, obdrží dítě dva různé portréty.

Zvolte prosím oblečení neutrálních barev bez reklam, nápisů a rušivých obrázků.

 

 • Cyklovýlet do vesmíru:-) (přes Astronomický ústav v Ondřejově)

V rámci projektu VESMÍR připravujeme na pátek 19. 5. návštěvu Hvězdárny v Ondřejově. Sejdeme se v 8 hod u Zajíčka. Většina dětí pojede na kole, cestu odhadujeme cca na 1,5 hod. Po příjezdu do Ondřejova nás čeká svačina a od 10 hod program s průvodcem. Zpět do Zajíčka se vrátíme na oběd. Pro děti, které se na delší jízdu na kole necítí, se budeme snažit zajistit dopravu tam i zpět  auty (viz e-mail).

S sebou: kolo, helmu, batoh s pitím a svačinou

Ale tím náš výlet do vesmíru rozhodně nekončí! Ve 22 hod se totiž v Ondřejově koná „Seznámení s oblohou nad námi aneb planetárium naživo“  – prohlídka noční oblohy s výkladem. Akce se koná pouze za jasného počasí. Tady účast necháme na rodičích, ale rozhodně se můžeme společně domluvit, přidat se k někomu do auta apod. (opět viz e-mail).

Podrobné informace k programu: http://www.asu.cas.cz/articles/1207/463/dny-otevrenych-dveri-na-observatori-v-ondrejove-19-az-21-kvetna-2017

Akce je zdarma – v rámci Dne otevřených dveří.

 

 • Geologická výprava do Dalejského údolí a Triloparku

V pátek 12.5.2017 jedou školáci MHD do Prahy. Čeká nás projektový program (http://trilopark.eu/projektova-vyuka) v terénu a následně pak zkoumání nalezených vzorků hornin.

Odjíždíme vlakem ze Senohrab v 7.23 (nestaví v Mirošovicích!), sraz je v 7.10h před nádražím. Příjezd je ve 14.49 na nádraží v Senohrabech, v 15.01 na autobusovou zastávku v Zaječicích. Individuální požadavky ohledně nástupu/výstupu dětí hlaste Dandě.

S sebou: vhodné oblečení a obuv do terénu, vydatná svačina (v Zajíčku bude až odpolední sváča) a dostatek pití, igelitka, kladívko, lítačka na MHD

Cena: 160,- Kč na dítě

Doplňkové info (odpolední kroužky): Keramiku nestíháme (na dalších lekcích si děti vyrobí „klenot“ navíc), flétnu stíháme

 

 • KOUMÁLES (aneb KOUpání + MÁslový LEžák + Spaní v Zajíčku aneb zasloužená odměna)

V pátek 28.4. nás čeká odměna za získané patmaťáky. Děti mohou v Zajíčku zůstat hned po vyučování či kroužcích. V 16.10 pojedeme autobusem do Senohrab (přes Pětihosty), kde se vykoupeme v bazénu v hotelul SEN. Zpět se vracíme autobusem v 18:57. V Zajíčku nás čeká ochutnávka máslového ležáku a výroba vlastního máslového ležáku, podle času další hry a přespání v Zajíčku.

Děti budou k vyzvednutí v sobotu ráno mezi 8:30 a 9:00.

S sebou: věci na koupání (plavky, ručník, šampón, mýdlo, brýle, koupací pomůcky…) a věci na spaní (karimatka, spacák, polštářek, hygienické potřeby)

 

 • Minotaurus a ti druzí – celodenní výlet na zámek Loučeň

labyrintarium-02.jpg (145×109)

Ve středu 26. 4. 2017  se chystáme na celozajíčkovský výlet na zámek Loučeň, kde nás kromě návštěvy labyrintária čekají také školní programy. Školáci se mohou těšit na projekt Minotaurus a ti druzí a školkáčci se zúčastní programu Z pohádky do pohádky. Podrobnější informace o programech naleznete zde http://www.zamekloucen.cz/skolni-programy#menuAnchor.

Sraz: v 7:15 před Zajíčkem, odjíždět budeme autobusem od Zajíčka v 7:30. Předpokládaný návrat je až okolo 16.hod. Odpolední kroužky v Zajíčku nebudou.

S sebou prosíme: vhodné oblečení (budeme se pohybovat jak v prostorách zámku, tak venku), batoh s ranní a odpolední svačinou, obědem a pitím.

Kapesné: podle vlastního uvážení a pouze drobné, nebude moc času na větší nakupování, bude tam k dispozici kiosek s obcerstvenim a v infocentru se dají pořídit suvenýry a sušenky.

Pokud vaše dítě z nějakého důvodu nepojede, oznamte nám to prosím co nejdříve a omluvte jej v elektronické docházce.

Cena: cca 280 Kč

 

 • Orientační běh ke Dni Země

Den Země si připomeneme a oslavíme v pátek 21.4. v rámci tělocviku – orientačním během s tématickými úkoly.

S sebou: sportovní obuv a oblečení, lahvičku s pitím

 

 • Velikonoční prázdniny

Termín velikonočních prázdnin: čtvrtek 13. 4. – pondělí 17. 4.

 

 • Výlet do ZOO

V pondělí 10. 4. 2017 čeká školáky a předškoláky výlet do pražské ZOO.

Podrobné informace:

Sraz v 7.20h na nádraží v Senohrabech, odjezd vlakem v 7.40h.

Návrat vlakem do Senohrab ve 14.49h (možnost vyzvednutí dětí po předchozí domluvě) a následně autobusem do Zaječic (děti k vyzvednutí od cca 15.15h v Zajíčku).

S sebou: průkazku s fotem dítěte (kvůli slevě na MHD), oblečení odpovídající počasí, batoh s ranní a odpolední svačinou a obědem (příp. kapesné na občerstvení), pití, kapesné, psací potřebu.

Cena: 50,-Kč vstup + doprava (PID, vláček v ZOO) + kapesné (dle vašeho uvážení, učitelé nekontrolují!)

Odpolední kroužky v Zajíčku nebudou.

Výlet proběhne pouze za příznivého počasí.

Pokud vaše dítě z nějakého důvodu nepojede, oznamte nám to prosím co nejdříve a omluvte jej v elektronické docházce.

Máte-li dotazy, obracejte se prosím na mě (školáci) a Evču Špačkovou (školkáčci)

 

 • Poslední bruslení ve Velkých Popovicích

V pátek 7. 4. proběhne závěrečná hodina bruslení (slíbená volná hodina bruslení bez lektorů:-). Poté budeme chodit na tělocvik ven na hřiště.

 

 • Velikonoční dílničky v Chotýšanech

V úterý 4. 4. se od 10 do 12 hod připojíme k velikonočním dílničkám v Chotýšanech. Po celé škole bude rozmístěno zhruba 10 dílniček (každá s jiným velikonočním výrobkem), které děti podle svých preferencí navštíví. Po obědě se vrátíme do Zajíčka (cca ve 13 hod). Odjezd od Zajíčka po 9. hodině, prosíme dobrovolníky na taxikaření, aby se ozvali Evě Vrzalové.

 

 

 

 • Noc s Andersenem v Zajíčku

V pátek 31 .3. od 18hod zveme všechny čtenáře a knižní milovníky (školkáčky, školáky i rodiče) na Noc s Andersenem do Zajíčka. Co nás v průběhu večera a noci čeká? Budeme si číst, hrát hry a upečeme si dánskou buchtu Drommekage – buchtu snů. Podrobnější informace o programu naleznete v pozvánce. Prosíme o nahlášení účastníků včetně nocležníků předem. Kdo z rodičů by se mohl zapojit do předčítání nebo do následné přespávačky, dejte nám prosím taktéž vědět na:  vrzalova@rczajicek.cz. Samozřejmě můžete přinést své oblíbené knihy.
Noc s Andersenem bude končit v sobotu 1. dubna v 8 hodin.
Těšíme se na pohádkový večer a noc!:-)

 

 • Literární Kavárna

V pondělí 27. 3. 2017 od 8.30 do 10h srdečně zveme rodiče a rodinné příslušníky na slavnostní zakončení šesti projektů, které děti shrnuly do své další knihy. Můžete očekávat promítání fotografií z projektů Advent, vaření, filmy, láska, eko-domácnost a sport, představování originálních vlastnoručně zhotovených knih, recitaci, dobrou kávu a sladké občerstvení.

 

 • Eko-centrum

V pondělí 6. 3. od 11.30 do 13h čeká děti další z oblíbených eko-center s Evou Šrailovou. Téma stromu, se kterým se žáci postupně seznamují z různých úhlů pohledu, prozkoumají tentokrát opět trochu jinak. Ústřední myšlenkou bude totiž strom jako biotop, jako výrobna kyslíku a jako funkční prvek v krajině. Program bude doplněn o krátké promítání. Cena je 30,-Kč na dítě.

 

 • Lekce bruslení začínají v pátek 3.3.

Budeme jezdit do Velkých Popovic, odjezd od Zajíčka v 10:30, led 11:15-12:15, příjezd do Zajíčka na oběd v 13:00. Děti budeme vozit auty, takže prosíme nechávat každý pátek v garáži podsedák. Kdo se budete opět moct zapojit do odvozů, prosím dejte vědět Evě Vrzalové nebo se zapište přímo do tabulky (viz samostatný e-mail s instrukcemi od Evy).

S sebou: brusle, helmu (cyklistická či lyžařská), pevné rukavice, vhodné oblečení, pití, lehká svačina

Předpokládaná cena na dítě: cca 65 Kč + doprava

 

 • Hokuspokustónské pondělí

V pondělí 27.2. čeká školáky v rámci čtrnáctidenního projektu domácí ekologie a chemie celodenní hokuspokustónské dopoledne. Školáci shlédnou některé pokusy, samy se je naučí a následně předvedou během půlhodinové kouzelnické show školkáčkům. Pro tuto show je prosím vybavte kostýmem či alespoň kouzelnickým či chemickým doplňkem (plášť / brýle / klobouk /..). Při dobrodružňácích budou děti samy svá díla hodnotit mizícím inkoustem, při výtvarce je čeká kresba mlékem, výroba domácí modelíny a olejového papíru.

 

 • Muzikoterapie

 
Ve čtvrtek 9.2. od 10:30 do 11:30 proběhnou v Zajíčku praktické dílničky muzikoterapie pod vedením nadšeného celoživotního hudebníka Jindry Fritsche.
Cena je závislá na počtu dětí v daný den, počítejte přibližně s 50 – 60 Kč na dítě.
 
 • Chotýšany

V úterý navštíví Chotýšany 1.a  2. třída. Ve středu 3.-5. třída. Děti, které nepojedou, mohou zůstat v Zajíčku s druhou skupinou. Odvozy opět zorganizuje Eva V.

 

 • Spaní v Zajíčku – z neděle 5.2. na pondělí 6.2.

Po obdržení příslušného počtu patmaťáků (1. třída min. 8 úspěšně ukončených projektů, 2.třída 9, 3.-5. třída 12) se děti mohou těšit na další spaní v Zajíčku. Sejdeme se v neděli 5.2. v 18:00. Prosíme, aby děti byly už po večeři, v Zajíčku už bude jen malé občerstvení. Snídaně bude zajištěna.

S sebou: spacák, polštářek, karimatku nebo podložku na spaní, hygienické potřeby.

Program: osvědčené hry (Palermo, Noc v muzeu atd.) a možná i trochu spaní:-)

 

 • Pololetní prázdniny – pátek 3.2.

Užijte si je!:-)

 

 • Slavnostní předání vysvědčení

proběhne ve čtvrtek 2.2. poslední vyučovací hodinu.

 

 • Návštěva Muzea Karla Zemana

Ve středu 25.1. jedeme do Prahy na prohlídku Muzea Karla Zemana. Děti v rámci programu čeká 45minutová projížďka elektrolodí po Čertovce a Vltavě s výkladem, komentovaná prohlídka expozic muzea s hrou Vynález zkázy a výroba filmových lampiček.

Cena za plavbu a dvouhodinnový program v muzeu je 170,- Kč na dítě. Materiál na výrobu lampičky je 75,- Kč. Pokud chcete v případě sourozenců (nebo i jinak) ušetřit, dejte vědět a děti mohou vyrábět jednu společnou – každopádně jsou prý super a děti bude tato nevšední výroba určitě bavit.

Sraz je na nádraží v Senohrabech v 8.10, vlak odjíždí v 8.23. Návrat tamtéž ve 14.49. Pokud můžete někdo pomoci s taxikařením na zpáteční cestě, dejte nám prosím vědět. Extra požadavky o nástupu či výstupu dětí taktéž.

S sebou: batoh se svačinou, obědem, pitím, drobné kapesné, oblečení odpovídající počasí (uvnitř se děti mohou svléknout). Pokud si budete děti rovnou brát z nádraží, nezapomeňte je odhlásit v odpolední docházce.

 

 

 • Prohlídka České televize

Ve středu 18.1.2017 v rámci projektu FILMY jedeme spolu s předškoláky do Prahy na prohlídku České televize na Kavčích horách.

Sraz je v 8.25 na nádraží v Senohrabech. Vlak odjíždí v 8.40.  Vracíme se ve 12.49 do Senohrab. Pokud můžete někdo pomoci s taxikařením, dejte prosím vědět Dandě.

Děti budou potřebovat batůžek se svačinkou, pitím a „lítačku“ na MHD. Oběd tentokrát stihneme v Zajíčku.

Pokud budou děti nastupovat či vystupovat jinde, dejte prosím vědět Dandě.

 

 • Zajíčkovská vánoční veselice

V poslední letošní školní den (čtvrtek 22.12.) nás čeká celozajíčkovská vánoční veselice. Společně se školkáčky si zazpíváme, zatančíme, užijeme vánoční hry na hřišti a promítneme vánoční pohádku.

 

 • Vánoční posezení s rodinami

Milí rodiče, prarodiče a ostatní příbuzní a kamarádi, přijměte prosím pozvání od našich školáků na společné vánoční posezení ve středu 21.12. od 17.30 do 19:30, na kterém se společně pobavíme, vánočně naladíme, zapějeme vánoční koledy a rozbalíme se dárečky (od Ježíška – tyto dárky jsou společné a zůstanou v Zajíčku, od dětí pro děti, které si vylosovali – ty si každý odnese domů).

 

 • Slovanská epopej

Protože Slovanská epopej (cyklus velkoformátových obrazů, kterým chtěl Alfons Mucha shrnout dějiny Čechů a dalších slovanských národů) jednoznačně patří mezi největší kulturní klenoty České republiky a protože bude vystavena ve Veletržním paláci pouze do konce roku 2016, vyrazíme se na toto dílo – i s výkladem pro děti – podívat v úterý 20.12. Sraz v Senohrabech v 8:25, odjezd v 8:40. Návrat ve 13:19 do Senohrab, abychom stihli odpolední kroužky.

Kdo budete moct přijet na 13:19 na nádraží a odvézt děti, prosím dejte vědět Mirče. Stejně tak, pokud byste potřebovali ráno předat děti dřív v Zajíčku a dopravit na nádraží.

S sebou: svačinu, pití, oběd. (Kapesné nebude potřeba. Jednak nebudeme mít čas na nakupování a jednak už toho bylo na nějakou dobu dost.:-))

Cena: 20 Kč + doprava (bude započítáno do platby za prosinec)

 

 • Vánoční jarmark v Zajíčku

Letošní předvánoční jarmark se bude konat v Zajíčku od pondělí 19.12. do čtvrtka 22.12.2016 vždy do 13.30 do 17.30h.

Děti vyrobily krásné vánoční drobnůstky, jejichž prodejem bychom společně chtěli přispět na novou zajíčkovskou velkoplošnou televizi. Tu zamýšlíme používat jak při výuce školáků, tak pro pohybově-jazykově-vzdělávací doplnění programu školkáčků.

Pokud i vy sami něco doma vyrábíte a rádi byste své zboží nabídli k prodeji školkovým či školním rodičům, můžete se k jarmarku přidat buď v pondělí od 17 do 18h (během školkového vánočního posezení), nebo ve středu od 16 do 17.30h (před vánočním posezením školáků a jejich rodin). Pro bližší detaily mě prosím kontaktujte co nejdříve.

Těšíme se na Vás a doufáme, že Vám námi vyrobené vánoční maličkosti udělají radost 🙂

 • Česká mše vánoční

Ve středu 7.12. čeká školáky a předškoláky další výlet do Prahy – tentokrát na shlédnutí České mše vánoční, která se v rámci vzdělávacích programů FOK pro nové generace koná od 9h v kostele sv. Šimona a Judy. Po programu půjdeme nasát vánoční atmosféru na pražské trhy.

Sraz je v 7.20 na nádraží v Senohrabech, vlak odjíždí v 7.38. Zpět do Senohrab se vracíme ve 13.22 a tradičně uvítáme pomoc s odvozem (podsedáky prosím nechte ráno u taxikářů na nádraží). Nestandardní nástupy a výstupy hlaste prosím Dandě.

Děti budou potřebovat batoh se svačinou, obědem, pitím a kapesné. Nezapomeňte jim také přibalit „lítačku“ na vlak a metro.

 

 • Mikulášská v Zajíčku

V pondělí 5.12. v dopoledním programu proběhne v Zajíčku mikulášská veselice. Školkáčci se opět propojí se školáky, projdou společně čertovskou „bojovkou“ a pokud přijde Mikuláš, mohou se těšit na bohatou nadílku ve společnosti anděla a čertíků.

Příchod v kostýmcích (čertíků nebo andílků) se vřele doporučuje!!!

 

 

 • Tělocvik od prosince do února v senohrabské sokolovně

Počínaje pátkem 2.12. budeme jezdit na tělocvik do sokolovny v Senohrabech, vždy od 11:45 do 12:45. (Odjezd ze Zajíčka v 11:30 auty a zpět ve 13:00 na oběd.) Prosíme o nechávání podsedáků v garáži.

S sebou: batůžek nebo tašku se sportovním oblečením a obuví, pití

A na závěr velká prosba na ty rodiče, kteří mají chuť (i když zatím jen skrytou:-)) zapojit se do hodin tělocviku. S dětmi vždy na tělocvik pojede Mirča, ale vzhledem k počtu dětí, bude vhodné rozdělit se na 2 skupiny, proto by bylo super, kdyby se vždy mohl připojit nějaký rodič. Pokud by se zapojili tatínci (stačí každý 1x za dobu prosinec – únor), děti by byly nadšené a trochu bychom aspoň posílili mužský prvek. Ale samozřejmě jsou vítány i maminky! Eva Vrzalová pošle e-mailem rozpis pátků a bude to koordinovat.

 

 • 1. literární kavárna v tomto školním roce

Srdečně si vás dovolujeme pozvat na 1. literární kavárnu v tomto školním roce, která proběhne v pátek 2.12. od 8:30 do 10:00. Děti budou představovat svoje literární díla – knihy zahrnující témata od začátku školního roku: Mexiko, Památky, Média, Finance, Věda a technika. Po představení knih proběhne autogramiáda.

Drobné občerstvení vítáno.

 

 • Listopadová návštěva Chotýšan

V úterý 29.11. opět vyrazí do Chotýšan 1. a 2. třída. Ve středu 30.11. pojede 3., 4. a 5. třída. Odvozy koordinuje Eva Vrzalová a informace pošle e-mailem. Děti, které nepojedou, mohou zůstat v Zajíčku s 2. skupinou.

S sebou: všechny učebnice, dobrodružný deník se zápisem, přezůvky, svačina, pití

 

 • Vánoční portrétové focení v Zajíčku

Již tradiční předvánoční portrétové focení proběhne v pondělí 28.11. od 9h v tělocvičně. Nejprve budou fotografováni školkáčci, po nich školáci. Čas blíže určit nedokážeme. Pokud máte zájem být přítomni při focení (či na fotce), přivézt sourozence nebo kamarády, neváhejte – focení je otevřené i zpřízněné „veřejnosti“. A ještě netradiční prosbička vyberte prosím s dětmi v daný den jednobarevné oblečení bez nápisů a reklam. Cenovou nabídku a rozsah focení najdete v letáčku zde a na nástěnce v šatně. Letošní novinkou je také elektronická varianta fotografiíFotografování je nezávazné – rozhodnete se až po zaslání náhledů, zda vánoční set budete chtít či ne.

 

 • Poslední lekce plavání

V pátek 25.11. proběhla poslední lekce plavání. Děti dostaly od Lady vysvědčení a sladké dárečky. Ladě jsme moc poděkovali, také jsme jí předali dárek a budeme se na ti těšit opět za rok.

 

 • Výlet do Prahy: exkurze v Rádiu Junior a návštěva Národního muzea

Ve čtvrtek 24.11. se opět vydáme (Sovičky a Delfínci) do Prahy. Sraz v Senohrabech už v 7:25, odjezd vlaku v 7:38 (bohužel nešlo později, v Rádiu mají pevný čas pro exkurze). Dozvíme se, jak „se dělá rádio“ (http://www.radiojunior.cz/jak-se-dela-radio), a navštívíme expozici Přírodovědeckého muzea Archa Noemova (http://www.nm.cz/Prirodovedecke-muzeum/Expozice-PM/Archa-Noemova.html). Návrat do Senohrab ve 13:52, děti budou k vyzvednutí v Zajíčku od cca 14 hod.

S sebou: batoh s pitím, svačinou a obědem, kapesné dle vlastního uvážení a případné instrukce pro nakupování (někdy bývá doslova vášnivé:-))

Cena: za dopravu a 30 Kč vstupné do muzea (exkurze je zdarma).

 

 • Divadélko Kůzle v Zajíčku

V pondělí 21.11. v 10.30 k nám zavítají oblíbení herci Silvie a František s Divadélkem Kůzle. Těšit se můžeme na pohádku „Zazpívejme notu pro křiklouna Otu“

www.divadelkokuzle.cz/pohadky_zazpivejme_notu.html

Představení je určeno pro školkáčky, 1. a 2. třídu. Ze 3. až 5. třídy pro zájemce. Předpokládaná cena cca 80,- Kč.

 

 • EXPERIMENTA Benešov

Ve středu 16.11. pojedeme vlakem do Benešova na interaktiní výstavu zvukových, světelných a pohybových instalací v benešovském podzemí s názvem Experimenta. Více informace o výstavě najdete na stránkách města Benešov.https://www.facebook.com/Experimenta-887553477948263/

Sraz v Senohrabech na nádraží v 8h. Odjezd vlakem v 8.22 z 2. nástupiště. Příjezd tamtéž ve 13.07. Nahlaste prosím Dandě, kdo bude pro své dítě potřebovat ranní odvoz ze Zajíčka (odjezd v 7.50h). Pokud můžete pomoct s taxíkařením zpět, ozvěte se prosím také Dandě.

Děti budou potřebovat batůžek s pitím a svačinou a drobné kapesné (uvidíme dle časových možností, zda využijeme). Oběd bude v Zajíčku.

 

 • Přírodní čajovna

V pondělí 14.11. od 8.30 se bude konat historicky první přírodovědecká čajovna v Sovičkárně. Mladí přírodovědci budou prezentovat projekty, které si samy zvolili. Nechť děti dorazí do 8h, abychom vše včas připravili. Od 8h do 8.30 mohou rodiče a široká veřejnost počkat v tělocvičně.

Zdravé občerstvení vítáno! Před čajovnou rozhodně čaj nepijte!!!

 

 

 

 

 • Spaní v Zajíčku s lampionovým průvodem

Ve čtvrtek 10.11.2016 se mohou školáci, kteří si spaní „zasloužili“ poctivým sběrem patmaťáků, těšit na první letošní spaní v Zajíčku. Sraz je v 19h před Zajíčkem s lampionem. Děti budou potřebovat spací potřeby (karimatka, spacák, pyžamo, příp. polštářek apod.), ať se navečeří ještě doma, po návratu z průvodu nás čeká už jen něco malého k jídlu. V pátek bude „odlehčenější“ program – testy, plavání na čas apod. 😉

 • Mobilní planetárium

V pondělí 7.11. do Zajíčka přijede mobilní planetárium!Podrobné info naleznete zde http://www.mobilniplanetarium.cz/ Od 9 hod. se školkáčci mohou těšit na projekci pohádkového příběhu „Se zvířátky o vesmíru“, od cca 10 hod. bude pokračovat zábavně-vzdělávací program pro školáky. Cena cca 90,-Kč

 

 • Poklad na Starém Městě – akce přesunuta na úterý 1.11.2016

Jinak vše platí – viz níže.

 

 • Chotýšany – 11. a 12.10.2016

Konečně nás čeká naše první letošní „školní“ výprava do Chotýšan. Týká se dětí, které jsou v Chotýšanech přihlášené.

V úterý 11.10. pojedou prvňáčci a druháčci, ve středu pak třetí, čtvrtá a pátá třída. Děti, které do Chotýšan přihlášené nejsou, mohou tedy zůstat v Zajíčkou s tou skupinou, která zrovna nepojede. Budou mít individuální program a do center aktivit se na rozdíl od ostatních zapojí na oba dny. Nebo si prostě dejte „dovču“ a užijte si to spolu 😉 Děti budou potřebovat  jako vždy: aktovku s vybaveným a upraveným penálem, učebnice (připravíme dětem v pondělí), dobrodružňák se zápisem, přezůvky, pití a svačinu. Třeťáci si mají navíc ještě přibalit knížku, kterou mají zrovna rozečtenou.

Odjíždíme v 7.10 od Zajíčka, vracíme se ve 13.30 zpět. Díky všem taxikářům!!!! 🙂

 •  Poklad na Starém Městě

V úterý 4.10.2016 se vydáme hledat ztracený poklad, který, dle staré pražské legendy, schoval jeden neposedný duch. Hravě a dobrodružně se tak dozvíme spoustu zajímavého o pražských památkách (více o hře na www.pokladnastaremmeste.cz).

Sejdeme se na nádraží v Senohrabech v 8.25 (pokud někdo potřebujete děti předat do Zajíčka dříve, ozvěte se prosím Mirče). V 8.38 vyrážíme do Prahy, nazpět v Senohrabech budeme ve 13.22 (kdo by mohl pomoci s odvozem dětí, prosím také se ozvěte). S sebou batůžek s pitím, svačinou, obědem a drobné kapesnédle vlastního uvážení. Cena za program je 89 Kč na dítě + doprava – bude započítáno v ostatních platbách za říjen.

 

 •  Multikulturní projekt v Chotýšanech

V pátek 23.9. jedeme se školáky do Chotýšan na multikulturní odpoledne, během kterého budou děti prezentovat své výstupy z projektu Mexiko, kterým se zabýváme posledních 14 dní.

Na zahradě v Chotýšanech bude probíhat různorodý program připravený chotýšanskou školou, na který jsou pozváni kromě dětí i jejich rodiče a široká veřejnost. Kromě prezentace u stánků budou mít děti možnost projít si různé úkoly a stanoviště související se zeměmi, které si děti pro svůj projetkt zvolily.

Jakákoliv „taxíkářská kapacita“ (tam od hotelu SEN ve 12.45, zpět v průběhu odpoledne mezi 16 a 18h) je více než vítána. Info o vašich možnostech pošlete prosím Evě Vrzalové, která odvozy dětí koordinuje.

Pokud někdo z dětí do Chotýšan nepojede, informujte prosím obratem Dandu.

 • Ukázkové odpolední lekce již v tomto týdnu!

V úterý 13.9. od 15. do 16.h se bude v Zajíčku konat ukázková lekce taekwonda. Ve čtvrtek 15.9. od 16. do 16.45h se bude v Zajíčku konat ukázková lekce street-dance. Obě lekce jsou určeny dětem, které o kroužcích vážně uvažují a budou zdarma. Odpolední kroužky budou začínat v následujícím týdnu, tzn. od 19.9.2016

 

 • Lekce plavání 16.9. není

V pátek 16.9. nebude vyjímečně lekce plaváníz důvodu lektorčiny nepřítomnosti. Žáci budou mít náhradní tělocvik na hřišti u Zajíčka.

 

 • Lekce plavání začínají v pátek 9.9.

V pátek 9.9. opět začínají lekce plavání s naší oblíbenou lektorkou Ladou v hotelu SEN. Cestu tam absolvujeme autobusem v 10:54, zpět se dopravíme auty, prosíme nezapomeňte každý pátek nechat dětem v šatně podsedáky. S sebou: plavky, ručník, šampón/sprcháč, pantofle do prostorů šatny, holky plavací čepice (dobrovolně) – vše do igelitky, ať nemají děti mokré batůžky; pití a malou svačinku (ovoce, sušenka apod.).

 

 • Vítáme všechny školáky po prázdninách ve škole!!!

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 • Úklid věcí v Zajíčku, hrátky v okolí

Ve čtvrtek 30.6.2016 se pokusíme nabalit vše, co jsme si za rok v Zajíčku nashromáždili. Dejte prosím dětem prázdné aktovky, případně s 1-2 pevnějšími igelitkami, aby nezbylo nic.

Po sváče pak půjdeme do terénu hrát hry.

 • Pěší výlet na Baštírnu

Ve středu 29.6.2016 se projdeme podél Sázavy. Sejdeme se v Senohrabech na nádraží v 8h. Odtud půjdeme po modré turistické trase k Sázavě, po červené podél Sázavy na Baštírnu a po žluté zpět do Senohrab. Návrat do Zajíčka bude do 13h na oběd.

Děti budou potřebovat vhodné oblečení v závislosti na počasí, batůžek se sváčou a pitím, případné drobné na nanuka, kdyby měli na Baštírně v tuto dobu otevřeno.

 

 • Cyklovýlet na zámek Berchtold

V úterý 28.6.2016 pojedou školáci a (zdatní!!) předškoláci na kole na zámek Berchtold. S sebou potřebují děti lehký batůžek se svačinou a pitím (ideálně cyklolahev ve stojánku přímo na kole) a helmu. Kdo máte zámek na kolo, vemte jej prosím také s sebou.

V areálu si prohlédneme miniatury zámků, pohrajeme si v dětském ráji, pokocháme se místní zvířenou, zajezdíme na dopravním hřišti a projdeme si cca kilometrovou naučnou stezku, která začíná přímo u Berchtoldu.

Na oběd (ve 13h) budeme zpět v Zajíčku.

Cena za vstup je 60,- Kč a bude započítána do akcí za červen.

Pokud někdo nepojede, dejte mi prosím obratem vědět – díky!

 • Jedeme na Gutovku

V pondělí 27.6.2016 pojedeme vlakem do Prahy na dětské hřiště Gutovka.  Zajdeme na minigolf a pak si pohrajeme na hřišti a ve vodním světě. Děti budou potřebovat batoh se sváčou – nemusí být velká a pití (to by velké být naopak mělo). K obědu si koupíme pizzu Sraz je v 7.55 v Senohrabech na nádraží. Budeme odjíždět vlakem v 8.08 a ve Strašnicích budeme v 8.42. Od vlaku půjdeme pěšky, je to kousek. Zpátky pojedeme ve 12.47, v Senohrabech budeme ve 13.22h. Odtud pojedeme auty do Zajíčka. Dejte prosím dětem nějaké legitky s fotkou a věkem – pak nemusíme platit jízdné z Kolovrat do Prahy. Pokud máte někdo individuální požadavky s nástupem dítěte do vlaku (např. až v Mirošovicích), dejte mi prosím vědět.

 • Vysvědčení a závěrečná slavnost

V pátek 24.6.uzavřeme letošní školní rok a proběhne slavnostní předání vysvědčení. Příští týden škola v přírodě a pak už HURÁ NA PRÁZDNINY!!!:-)

 • Rozloučení v Chotýšanech

Naše v tomto školním roce poslední návštěva Chotýšan se uskuteční ve středu 22.6.

 • Předpremiéra a premiéra (zároveň i derniéra) nového představení

Superdivadelní tým srdečně zve rodiče, příbuzné a známé, aby se přišli podívat na nejnovější divadelní představení s titulem Jak překonat strach ze strašidelných strašidel. Pro dospělé publikum proběhne představení ve čtvrtek 24.6. od 17h. Toto představení bude následováno autogramiádou herců. Pro děti v Zajíčku proběhne ve čtvrtek dopoledne. Cena je 50,- Kč za dospěláka, 30,- Kč za dítě.Cenu platíte pouze jednou – tzn. bude-li dítě (sourozenec herce) přítomno na představení v dopoledním programu, v podvečerním představením má vstupné zdarma. Výtěžek bude využit na dokončení zahradních radůstek v Zajíčku. Protože budeme s dětmi hrát představení již v dopoledním programu, nebudeme po obědě již znovu nacvičovat. Děti tedy mohou odejít v mezičase domů. Prosím, aby byly přítomné zpět v Zajíčku v 16.15h.

 • Velká cestovatelská hra

Ve středu, čtvrtek nebo pátek (17.6.) – v závislosti na počasí (děti si finální termín zapíší v úterý do diářů) nás čeká Velká cestovatelská hra. V týmech budou děti objevovat zajímavá místa naší země i celého světa.

 • Asistence Soviček na Zahradní slavnosti

Srdečně zveme rodiny Tygříků a Delfínků na závěrečnou slavnost, která proběhne ve čtvrtek 16.6. od 16:00 do 17:30 na naší zahradě. Jste zváni včetně babiček, dědečků a dalších členů rodiny:). Během programu se přeneseme na farmu, kde se můžeme těšit nejen na vystoupení Tygříků, našich tanečnic a na pasování předškoláků na školáky, ale i na další společné dovádění. Slavností budou provázet také naši školáci. Prosíme opět, kdo byste chtěl přinést nějakou dobrůtku pro děti, jste vítáni. Holky a kluky prosíme, aby si vzali z domova šátek. Děkujeme a moc se těšíme na společné rozloučení se školkovým rokem.

 • Sudokumánie

V úterý 14.6. podlehneme – stejně jako před několika lety většina světa – mánii v číselných kvízech sudoku. Podaří se nám dostat přes nejsnazší úrovně až k nejsložitější?

 • Za Karlem IV. do Libochovic

V pátek 10.6. jedeme na celodenní výlet se ZŠ Chotýšany na zámek Libochovice, kde probíhá interaktivní, zážitkový celodenní program k 700. výročí narození Karla IV. Součástí programu je naučná stezka, rytířské hry, tržiště, divadelní vystoupení rytířů Karla IV., soutěž o záhadný poklad a další aktivity.

Sejdeme se na benzině OMV u Senohrab v 6.50 (autobus nás zde vyzvedne v cca 7h), návrat bude tamtéž (v opačném směru) okolo 16.30 hod.

S sebou: vhodné oblečení a obuv, batoh, VELKOU SVAČINU A PITÍ, pokrývku hlavy, pláštěnku, peníze na drobné výdaje.

Cena: vstupné (160,- Kč) + autobus (dle počtu dětí) budou započítány do akcí za červen.

 

 • Exkurze do hasičské zbrojnice v Pyšelích

V pondělí 6.6. jedou školkáčci s prvňáčky na dopolední výlet do pyšelské hasičské zbrojnice. Program je slíben, niméně bude překvapením… Odcházíme v 8.15 od Zajíčka na bus PID, vracíme se kolem 11h. S sebou děti potřebují batoh se sváčou a pitím a drobné kapesné.

 

 • Den dětí

Ve středu 1.6. oslavíme s dětmi Den dětí.  Školáci budou v úterý na výtvarce vymýšlet a připravovat stanoviště pro školkáčky, ale už teď se těší, že si je projdou i oni sami. Akce proběhne na zajíčkovské zahradě od 9 do 10.30h. Po velké přestávce pokračujeme až do oběda standardním rozvrhem.

 • Literární Kavárna

V pondělí 30.5. od 8 do 9h proběhne letošní poslední Literární Kavárna pro rodiče. Bude-li teplo, sejdeme se na Zajíčkovské zahradě, jinak budeme klasicky v Sovičkárně. Můžete se těšit na recitační chvilku a prezentaci knih s tématem Jaro. Vstupné je zdarma včetně čaje, kávy a vody. Máte-li chuť, dobrůtkám pro malé autory se nebráníme.

Po Kavárně čeká děti celodopolední „Pamatovák“ (hravá reflexe probraného učiva – jaro, zdraví, lidské tělo, živočichové, rostliny).

 • Výlet do Farmaparku Soběhrdy

 

Ve čtvrtek 26.5. vyrážíme na celozajíčkovský výlet do nedalekého Farmaparku Soběhrdy. Těšit se můžeme na zvířata z farem z celého světa a na dovádění na dětských hřištích:). Sraz je nejpozději v 8:15 před Zajíčkem (otevřeno máme od 7:30, jako obvykle) a odjíždíme společně autobusem v 8:30 od Zajíčka. Návrat je plánovaný okolo 14:30. S sebou: vhodné oblečení a obuv dle počasí, pití a jídlo na celý(odpolední svačinka bude zajištěna v Zajíčku), případně drobné kapesné dle vašeho uvážení.

 • Muzikoterapie pro děti

 
Ve středu 18.5. proběhnou v Zajíčku praktické dílničky muzikoterapie pro mladší a starší děti pod vedením nadšeného celoživotního hudebníka Jindry Fritsche.
Cena je závislá na počtu dětí v daný den, počítejte přibližně s 50 – 60 Kč na dítě.
Program:

1) 9:30 – 10:15 Muzikoterapie pro malé děti (3-6 let) cca 23 dětí 3) 10:30 – 11:30 Hudební dílnička (pro školáky 1 – 4. ročník)

 

 • Oslava Dne Slunce, focení a přírodověda v praxi

V úterý 3.5.2016 nás čeká oslava Dne Slunce, která proběhne na veliké zahradě u rodičů jednoho našeho Zajíčka a současně se tu také vyfotíme s profesionální fotografkou. Prosím přizpůsobte oblečení dětí k focení venku a současně pobytu „v terénu“.  Po focení budeme zůstávat venku na přírodovědu v praxi.

Tentokrát dostaneto po fotografování náhledy fotek a sami si zvolíte jaké a v jakém počtu chcete vyvolat. Přesné informace dostanete v informačním mailu spolu s náhledy.

V případě deště se akce přesune na jiný den.

 • Mezinárodní Den tance

V pátek 29.4.2016 si u příležitosti mezinárodního dne tance zatančíme v čarodějných kostýmcích či jen nalazení. Pokud nám bude přát počasí, uděláme si na zajíčkovském zahradě společnou dopolední čarodějně-hudebně-taneční chvilku se všemi zajíčkovskými dětmi. Třeba dojde i na malý ohýnek 😉

 • Den Země

V pátek 22.4.2016 oslavíme spolu s celou planetou její velký den. Všechny zajíčkovské děti budou propojeny v průběhu celého dopoledne. Nejprve „oficiálně“ otevřeme zajíčkovskou čerstvě zrytou a osetou zahrádku a pak se společně vydáme do blízkých luk, lesů a hájů, abychom se důstojeně propojili s Matkou Zemí a na vlastní kůži prožili špetku ekologické osvěty.

Děti budou potřebovat vhodné oblečení a obuv s ohledem na počasí a pobyt venku, batůžek s pitím a dopolední svačinkou. Odcházíme ze Zajíčka v 8.30, vracíme se na oběd.

 

 • Ukončení matematické sázky

V pátek 15.4. ukončíme (pokud se podaří všem) matematickou sázku. Do pátku tedy ještě pilně trénujte. Jako odměna děti čeká opět spaní v Zajíčku s večerní „bojovkou“ venku.

 • Cyklošifrovačka

Ve čtvrtek 14.4. podnikneme dopolední cyklovýlet. Plánovaná délka trasy: cca 10 – 15 km. Trasou nás budou provázet zašifrované úkoly. Zpět do Zajíčka se vrátíme na oběd. S sebou prosíme: kolo, helmu, batoh s pitím a svačinou, tužka, vhodné oblečení.

 • Pohybová chvilka se Simčou

V úterý 12.4. nás navštíví Simča a od 8:15 do 8:30 si společně uděláme rozcvičku a naučíme se cviky pro správné držení těla, které potom budeme pravidelně trénovat.

 • Sovičky v Chotýšanech

V úterý 5.4 a středu 6.4. se mohou Sovičky těšit na další návštěvu Chotýšan. S sebou budou potřebovat svačinu, pití, bačkory, dobrodružný deníček se zápisem oba dny. Sraz je vždy v 7.10 h u Zajíčka, odjezd v 7.15 h. „Taxikáři“ budou rozepsáni v mailu od Mirči. Z Chotýšan budeme odvážet děti vždy ve 13h tak, abychom stihli odpolední kroužky.

 

 • Slavnost živlů

V pátek 1.4. se v dopoledním programu pokusíme více propojit s přírodou a přírodními živly. Jestli nám bude přát počasí, projdeme se na Horku (prosíme o vhodné oblečení pro děti), uděláme si oheň, zazpíváme s kytarou, vypustíme lampion štěstí a možná i zasadíme a zalejem nějakou rostlinku. A to vše s aprílovým humorem a nadhledem. Po ukončení programu zůstaneme venku na „hodině praktické přírodovědy“ až do oběda.

Program tentokrát připravují školkáčci a při slavnosti se opět spojí Tygříci, Delfínci i Sovičky. Pokud nebude vhodné počasí, „propojíme“ se se živly v Zajíčku.

 •  Poslední letošní lekce bruslení

V úterý 29.3. proběhne poslední letošní bruslení na zimním stadionu v Popovicích. O formě hodin tělocviku vás budeme informovat co nejdříve.

 • Jarní slavnost

pondělí 21.3. společně oslavíme příchod jara. Od 9 hod budou probíhat jarní dílničky, které zorganizují sovičky pro delfínky a tygříky. Po dílničkách se přesuneme ven na zahradu, kde jaro přivoláme zpíváním, tancováním a velikonočním zdobením zahrady.

 • Ronja, dcera loupežníka v Divadle Kampa

V pondělí 14.3. opět vyrazíme do Divadla Kampa, kde si nemůžeme nechat ujít představení Ronja, dcera loupežníka. Sejdeme se na nádraží v Senohrabech v 8:20 (s možností odevzdat děti do Zajíčka dříve – prosím nahlaste Mirce Durákové), odjezd vlaku v 8:38. Po divadle máme v plánu ještě návštěvu dětského hřiště. Zpět dorazíme ve 14:22 opět na nádraží do Senohrab. Můžete děti vyzvednout přímo na nádraží nebo potom v Zajíčku (mohl by někdo pomoci s odvozem dětí?). Výlet je vzhledem k dopravě určen pro starší děti, tedy pro sovičky, delfínky a nejstarší tygříky (dle individuální domluvy s rodiči). S sebou prosíme batůžek s pitím, svačinou a obědem a příp. drobným kapesným (dle vlastního uvážení), vhodné oblečení (divadlo i hřiště).

 • Literární Kavárna IV

Srdečně zveme všechny rodiče a členy rodiny na další Literární Kavárnu, na které Vám děti představí další vlastnoručně vyrobenou knihu, tentokrát v tématu Naše společnost.

Kavárna proběhne v pátek 11.3., začínáme přesně v 8.30h v Sovičkárně společným slavnostním zahájením. Počítejte s cca hodinou. Pokud budete spěchat, může jít Vaše dítě mezi prvními, abyste viděli alespoň jeho/její prezentaci.

Čaj, káva a koktejly pro děti budou připraveny. Drobné pochutiny ke kávě vítány (ale nejsou podmínkou 😉 Těšíme se na vás!

 • Filmová stopovačka s promítáním v Kovářovicích

V pátek 4.3. čeká děti stopovačka ze Zajíčka do Kovářovic s úkoly z filmové branže. V Kovářovicích proběhne promítánífilmu na plátně. Vše zvládneme v dopoledním bloku.

 • Divadelní představení Superdivadla

Ve středu 2.3. si zarezervujte od 17h místo v předních řadách superdivadelního sálu na představení Živé sny Obra Obrostlého aneb obr a pět trpaslíků. Představení je zcela v režii dětí. Vstupné 50,- Kč, děti zdarma. Následující den, ve čtvrtek v 9h, budou hrát děti toto představení pro Tygříky a učitelský sbor. Prosím, aby děti přišly včas a měly možnost se připravit a převléci do kostýmů.

 • Sovičák

V úterý 2.3.2016 od 18 do 20h proběhne další Sovičák v Sovičkárněpro Soví seniory se Sovími „profesorkami“. Těšíme se na vás 🙂 D+M+E

 • Přednáška o Austrálii

V pátek 26.2.2016 čeká děti přednáška o Austrálii s promítáním fotek a ochutnávkou sushi. Začínáme v 10.30. Rodiče vítáni!

 • Bruslení

V úterý 23.2.2016 nás čeká další lekce bruslení. Děti budou potřebovat nabroušené brusle a méně oblečení než minule. Drobná sváča a pití se určitě hodí.

 • Divadlo Toy Machine

V pondělí 22.2.2016 od 9h se můžeme těšit na další divadelní představení oblíbené loutkoherecké dvojice divadla Toy Machine. Tentokrát čeká děti představení Baron Prášil.

 • Zajíčkovský karneval

V pátek 19. 2. si spolu užijeme celý den v karnevalových maskách! Zatančíme si společně s Delfínky a Tygříky, uspořádáme si karnevalovou literární dílnu, angličtinu a na závěr karnevalové muzicírování s Evčou.

 • Za hasiči na stanici do Prahy

Ve středu 17. 2. vyrazíme na hasičskou stanici v Praze. Sejdeme se na nádraží v Senohrabech v 8:25, odjezd vlaku v 8:38. Čeká nás program vedený Matyáškovým tatínkem, který nám popovídá, ukáže, předvede, odpoví… Zpět dorazíme ve 13:52 opět na nádraží do Senohrab (prosíme kdo by mohl pomoci s odvozem dětí, aby dal vědět Evě Vrzalové 607988960). Můžete děti vyzvednout přímo na nádraží nebo potom v Zajíčku. Výlet je vzhledem k dopravě určen pro starší děti, tedy pro Sovičky, Delfínky a nejstarší Tygříky (dle individuální domluvy s rodiči). S sebou prosíme batůžek s pitím, svačinou a obědema příp. drobným kapesným (dle vlastního uvážení).

 • Začínají lekce bruslení!

Od 16.2.vždy v úterý v době od 11.30 do 12:30, budeme se Sovičkami a Delfínky jezdit na led do Velkých Popovic. Lekce bruslení budou probíhat s instruktorem. S sebou: brusle, helmu (lyžařskou, cyklistickou), tlusté rukavice (ne látkové), bundu, oteplovačky či zateplené kalhoty, pití a malou sváču. Prosíme o nechávání podsedáků v šatně. Děkujeme a těšíme se na novou společnou aktivitu:).

 • Vánoční zajíčkovská veselice

Poslední školní den v tomto roce (pátek 18.12.) strávíme už zcela vánočně. Nejprve si užijeme společnou vánoční besídku i s delfínky a tygříky. Poté nás čeká vlastnoruční příprava slavnostního obědu a promítání filmu.

 • Výlet do Divadla Kampa

Jak se tráví Vánoce u indiánů, Laponců nebo v Polynésii? To vše se dozvíme a prožijeme díky cestě kapra Karla v Divadle Kampa, kam zavítáme na náš poslední letošní výlet. Divadelní představení se koná ve středu 16.12. Sejdeme se na nádraží v Senohrabech v 8:25, odjezd vlaku v 8:38. Zpět dorazíme ve 13:52 opět na nádraží do Senohrab. Můžete děti vyzvednout přímo na nádraží nebo potom v Zajíčku. Výlet je vzhledem k dopravě určen pro starší děti, tedy pro sovičky, delfínky a nejstarší tygříky (dle individuální domluvy s rodiči). S sebou prosíme batůžek s pitím, svačinou a obědem a příp. drobným kapesným (dle vlastního uvážení).

 • Předvánoční návštěva Chotýšan

V úterý 15.12. pojedeme s dětmi do Chotýšan. Sraz u Zajíčka v 7:10, odjezd v 7:15, tam i zpět veze Danda, Evča a Mirča. Budeme se účastnit pouze prvních dvou hodin, poté se vrátíme do Zajíčka. Druháci, třeťáci a čtvrťáci si s dětmi předají dárečky (opět podle losu, jinak komu kdo chce).

 • Vánoční posezení delfínků a soviček s rodiči

V pondělí 14.12. se od 16:30zhruba do 19:00 těšíme na společné vánoční posezení. Společně si zazpíváme koledy u stromečku, pobavíme se hrami, které společně s dětmi připravíme, a rozbalíme si dárečky (dárky, které si děti přály do Zajíčka, dárky pro děti, které se navzájem vylosovaly, dárky – koho kdo chce obdarovat). Cukroví, drobné občerstvení, ale především POHODOVÁ VÁNOČNÍ NÁLADA vítána.:-)

 • Vánoční jarmark

První zajíčkovský předvánoční jarmark proběhne od pondělí 14.12. do pátku 18.12. (nebo do „vyprodání zásob“) v prostorách velké šatny (v garáži). Každý den od 15 do 17h (v pátek do 16h) si zde budete moci zakoupit ručně zhotovené výrobky Soviček, Tygříků a Delfínků. Na jarmarku budou k prodeji vánoční přáníčka, drobné dárečky, ozdobičky, svícínky a další výrobky z nejrůznějších materiálů. Výrobky budou prodávat samotné Sovičky. Společně jsme rozhodli, že celý výtěžek bude využit na konkrétní věc (vybranou dětmi) v Zajíčku. Pokud máte zájem o zakoupení výrobků, vybavte se prosím ve zmiňované dni finanční hotovostí (ideálně drobnými). Během jarmarku budete mít možnost přispět do extra pokladny na uprchlíky.

 • Předvánoční spaní v Zajíčku

Z pátku 11.12. na sobotuopět se školáky přespíme v Zajíčku. Děti tu mohou zůstat už od 16 hod po zavření Zajíčka nebo přijet na večeři a hry cca od 18 hod. K vyzvednutí potom budou v sobotu ráno do 9. hodiny.

 • Tělocvik v senohrabské sokolovně

Od prosince opět budeme se sovičkami a delfínky pravidelně jezdit na tělocvik do sokolovny v Senohrabech – každý čtvrtek od 11.30 do 12.30. S sebou: pytlík s oblečením, obuví a pitím. Prosíme o nechávání podsedákův šatně. Děkujeme!

 • Vánoční portrétové focení

V pondělí 7.12. nás od 10 hod opět navštíví pan fotograf Šebek. Bude se jednat o set portrétů dětí s vánoční tématikou v ceně 250 Kč. Focení je nezávazné, vezmete si fotografie tradičně pouze v případě, že budete spokojeni. Pokud někdo víte, že fotky nechcete v žádném případě, nebo byste chtěli společné fotografie sourozenců,  napište to prosím svému dítěti do diáře.

 • Druhý „pamatovák“

V pátek 27.11. proběhne další „pamatovák“, tedy den reflexe a uzavírání projektu (tentokrát na téma naší vlasti). Společně se ohlédneme zpět, co vše jsme se během dalšího projektu dozvěděli, poznali, naučili a prožili. Čeká nás krátký testík a učení mladších staršími (čtvrtá třída si připraví otázky, úkoly a hry pro třetí, třetí pro druhou a druhá pro první).

 • Závěrečná hodina plavání

Závěrečná hodina plavání proběhne v úterý 24.11, kde se rozloučíme s oblíbenou lektorkou Ladou a bazénem. Mohou se účastnit všichni delfínci – předškoláci.

 • Poznávačka Prahy

Ve středu 11.11. jedeme poznávat Prahu na vlastní kůži. K Sovičkám se tentokrát připojují i Delfínci. Odjíždíme vlakem ze Senohrab v 7.42, sraz je v 7.30 na nádraží. V 915 máme v Muzeu Prahy objednaný program Langweilův model Prahy. Po jeho ukončení dojdeme pěšky na Karlův most. Děti budou cestou plnit úkoly. Na Karlově mostě nám děti odprezentují svůj „domácí úkol“ (viz program) a půjdeme se podívat na Staroměstskou mosteckou věž. Zpět pojedeme vlakem ve 14.07, v Senohrabech budou děti k vyzvednutí ve 14.51. Ty, které zůstanou, převezeme do Zajíčka auty. Dramaťáček ve středu nebude.

S sebou budou děti potřebovat batůžek se svačinou, obědem, pitím, domácí úkol, drobné kapesné a oblečení odpovídající počasí a pobytu venku.

 

 • Sovičky v Chotýšanech

V pondělí 9.11. a úterý 10.11. se mohou Sovičky těšit na další návštěvu Chotýšan. S sebou budou potřebovat svačinu, pití, bačkory, dobrodružný deníček se zápisem oba dny. Sraz je vždy v 7h u Zajíčka, odjezd v 7.10h. „Taxikáři“ jsou rozepsáni v mailu od Mirči. Z Chotýšan budeme odvážet děti vždy ve 13h tak, abychom stihli odpolední kroužky.

 

 • Divadélko Kůzle – Pohádka s refrénem (cestujeme po České republice)

V pátek 6.11. k nám dorazí Divadélko Kůzle se svou Pohádkou s refrénem (od 10:30), kde se s písničkami vydáme do různých koutů naší vlasti a zároveň se přitom i spoustu dozvíme.

 • Spaní v Zajíčku – přírodovědná sázka a noc v muzeu

Na začátku října jsme s dětmi uzavřeli sázku, kolik kdo pozná rostlin a živočichů. Děti celý měsíc pilně trénovali a během pondělí až čtvrtka budou probíhat individuální poznávačky (každé dítě má možnost více pokusů). Odměnou je spaní v Zajíčku ze čtvrtka 5.11. na pátek 6.11.zahrnující večerní hostinu a hru Noc v přírodovědném muzeu. Kdo nebude chtít přespat, může se samozřejmě účastnit pouze programu a na přespání přejet domů.

 • Plavání – v listopadu se přesouvá z úterka na čtvrtek

Čas zůstává stejný – 11.15-12.15. Odjíždíme v cca 11:00 a vracíme se na oběd. S sebou stále platí: podsedák do auta, plavky, ručník, brýle (pokud máte), koupací čepice (pokud máte), pantofle, mýdlo, šampón, hřeben, něco malého k zakousnutí.

 • 1. literární kavárna pro rodiče

V úterý 3.11. od 8 hod do 9:30se  bude konat 1. literární kavárna v tomto školním roce. Prvotřídní autoři zde představí své knihy na téma Naše okolí a Podzimní příroda. Po představení děl se bude konat autogramiáda. Drobné občerstvení vítáno.

 • Strašidlácký rej

V pondělí 2.11.se sejdeme ve strašidláckých kostýmech a vychutnáme si Halloweensko – dušičkovou atmosféru.

 • Den Stromů v Toulcově Dvoře

Program pro školáky od 10:30h. Cena 80,- Kč. Cesta (upřesníme do úterka, ale aspirujeme tentokrát na auta, pokud se k nám přidá ještě jeden taxíkář 😉 … v tom případě by byl návrat na oběd.)

anotace: Přijďte s dětmi oslavit do Toulcova dvora Den stromů. Již sedmým rokem připravujeme na počest svátku stromů tento ojedinělý, oblíbený program. Poznáte se s lidmi, kteří stromy i dřevo milují, umí o nich poutavě vyprávět a umí dřevu vdechnout nový život. Žáci budou mít možnost nejen sledovat práci řezbářů, jejichž výrobky si mohou i zakoupit, ale zapojit se do rukodělných dílniček.Tito umělci budou zároveň některé dílny lektorovat. Malým i velkým zájemcům zapůjčí pilku, nožík či dláto a odborně poradí, jak se „poprat“ se špalíčkem dřeva, kouskem kůry či překližky, aby z toho vznikla drobnost, kterou si děti odnesou domů.

 • Neofiko Sovičák

V úterý 20.10. od 18 do 20h se sejdeme v Sovičkárně na prvním letošním „neofiko“ setkání. Dozvíte se informace o aktuální situaci ve škole, podrobnosti o současném vyučovacím modelu, plány na nejbližší období a koukneme se zpětně na zážitky z období uplynulého. Pokud vyzbyde čas, vyrobíme společně pár pomůcek a posdílíme zkušenosti spojené s našimi nejmilovanějšími ratolestmi.

Mňamky ke kávě a čaji se určitě budou hodit 😉

 • Neviditelná výstava

Čtvrteční Mezinárodní den bílé hole (15.10.) prožijeme ve světě nevidomých a na chvíli poznáme úplně jiný život. Díky interaktivní Neviditelné výstavě na Novoměstské radnici v Praze si vyzkoušíme, jak se jako nevidomí pohybovat v ruchu města i v lese, jak se umýt či zapnout mikrovlnnou troubu, jak zaplatit za kávu nebo správně ochutit oběd a vybrat správné koření. Našimi průvodci budou nevidomí lidé.

Sejdeme se v 8:30 na nádraží v Senohrabech. Vlak odjíždí v 8:42. Kdo potřebuje, může děti předat už dříve v Zajíčku a převezeme je na nádraží autem (prosíme předem o domluvu s Mirčou kvůli počtu míst v autech). Nazpět přijedeme do Senohrab ve 13:51 (měl by někdo možnost nám pomoci s odvozem do Zaječic?). S sebou: batůžek s pitím, svačinou a obědem, na sebe vhodné oblečení a obuv(už může být dost chladno). Děti mohou mít drobné kapesné. Výlet je plánován pro všechny školáky i předškoláky.

 • Dramaťák – změna času

Došlo ke změně času středečního dramaťáku. Probíhá od 13.45 do 15h.

 • Eko-centrum s programem Vydra

Ve čtvrtek 8.10.2015 za námi zavítá lektorka z oblíbeného Eko-centra Votice s interaktivním programem pro děti s názvem Vydra. Program začíná v 10:15h.

 • Streetdance začíná!

Od tohoto týdne (úterý, 6.10.)  začíná streetdance s Davidem. První hodina je od 15.15, druhá od 16.15.

 • Objevná výprava do lesa

V pondělí 5.10.2015jdeme na průzkum lesního terénu (11.30-12h) se záměrem objevit přiměřené množství dětem dosud neznámých přírodnin, se kterými budeme následně pracovat. Doporučujeme vhodné oblečení a obuv.

 • Další lekce plavání v hotelu SEN

V úterý 6.10. čeká děti další lekce plavání ve SNU. „Taxíkářům“ se nebráníme – pomůže i jedne cesta (případně dejte vědět)

 • Mezinárodní den nenásilí

V pátek 2.10.2015 (Den nenásilí) zahajujeme slíbený seminář nenásilíúvodním dvouhodinnovým zahřívacím workshopem pod vedením Dandy. Tématem je vnitřní a vnější násilí, jeho pojmenování a návrhy, co s tím. Hrajeme si, mluvíme, tvoříme.

 • Mezinárodní den hudby

Ve čtvrtek 1.10. budou mít Sovičky hudební workshop s Evčou Š. v rámci mezinárodního dne hudby.

 • Podzimní slavnost

Ve středu 23.9. společně (sovičky, delfínci a tygříci) oslavíme příchod podzimu. V 9 hod (po svačině) se vypravíme na louku na Horce, kde zahájíme naši slavnost velkou podzimní hrou – školáci připraví program pro školkáčky. Po skončení hry společně odpočítáme začátek podzimu (přesně v 10:20:06 – pokud byste se k nám chtěli přidat alespoň na dálku:-)) a přivítáme jej ohněm, zpíváním, opékáním jablíček a hadů z těstaa dalšími hrami. Děti se vrací na oběd do Zajíčka. Vybavte je prosím vhodným oblečením a obuví. Akce se koná jen za příznivého počasí.

 • Vlakovo-pěší poznávačka Posázaví

Ve čtvrtek 17.9. jedeme spolu s předškoláky na praktickou poznávačku Posázaví. Čeká nás jízda vlakem s úkoly ze Senohrab do Sázavy, pěší prochajda městečkem Sázava podél řeky Sázava, návštěva kláštera s prohlídkou a dva další tajné „bonusy“ k tomu.

Sraz v 8.30h v Senohrabech na nádraží (odjezd v 8.51 do Čerčan, zde přestup). Pokud je na vás tento čas pozdě, domluvte si prosím individuální odvoz dětí ze Zajíčka s Dandou (nejdéle ve středu).

Návrat ve 13.11 do Senohrab na nádraží (děti lze po předchozí domluvě vyzvednout zde), pak přejezd do Zajíčka auty (pokud můžete dělat „taxikáře“, ještě jeden by se nám hodil – dejte prosím vědět.

S sebou batoh s velkou sváčou, pitím a psací potřebou, oblečení odpovídající počasí a charakteru akce.

Oběd bude až ve 13.30 v Zajíčku. Kdo budete děti vyzvedávat přímo v Senohrabech, odhlaste si je sami z oběda a odpolední svačiny v elektronické docházce.

 

 • 2. lekce plavání v hotelu S.E.N.

V úterý 15.9.nás čeká 2. lekce plavání. Děti potřebují plavky, ručník, šampón/sprcháč, pantofle do prostorů šatny. Vše prosím dejte do igelitky, ať nemají batůžky mokré. Holky si budou moci zakoupit plavací čepici (minule to nakonec nevyšlo). Do batůžku dětem přidejte pití a minisváču (stačí sušenka/jablko/..; ideálně něco nedrobivého), aby „přežily“ závěrečnou půlhodinku do oběda.

 • Cyklovýlet (skládáme „zkoušky na cyklořidičák“ a poznáváme okolí)

V pátek 11.9. vyrazíme na cyklovýlet po našem okolí (Pětihosty, Pyšely). Zájemci o cyklořidičák budou mít příležitost složit cyklozkoušky: teoretickou část (základní pravidla silničního provozu, výbava cyklisty, dopravní značky, dopravní situace) a praktické jízdy. Zároveň navštívíme významná místa v našem okolí. S sebou: kolo, helma, baťůžek s pitím.

 • Triatlon (běh, jízda na kole do Senohrab, plavání ve SNU a jízda zpět)

V úterý 8.9.2015 zahajujeme naše tělocviky hned triatlonem! Cca od 10 hod nás čeká běh (pouze symbolicky, abychom to zase hned ze začátku roku nepřehnali:-)), jízda na kole do Senohrab, během které budeme řešit a trénovat různé dopravní situace, kurz plavání (11:15-12:15) v hotelu SEN a jízda na kole zpět. V případě nepříznivého počasí se na plavání dopravíme auty. S sebou: kolo, helma, baťůžek s: plavky, ručník, pantofle k bazénu, lahvička s pitím. Paní lektorka dívkám doporučuje (dobrovolně) čepicina plavání. Je možnost zakoupit si čepice (cena cca 100-120 Kč) přímo u paní lektorky – v případě zájmu nám prosím dejte vědět. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 • Rozlučka v Chotýšanech

V pátek 26.6.2015 jedeme do Chotýšan na rozloučení se školním rokem a spolužáky. Pojedeme auty (Danda, Mirča) od Zajíčka v cca 9.30. Vrátíme se do 15h. Cestou se v závislosti na počasí zastavíme na zámku Jemniště. S sebou budou děti potřebovat batoh se svačinou, pitíma oblečení odpovídající počasí a pobytu venku.

 • Divadlo Kampa – Škola Malého Stromu

V pondělí 22.6.2015 jedou Sovičky a Delfínci do pražského divadla Kampa na představení Škola Malého Stromu. Představení začíná v 10h. Odjíždíme v 8.12 vlakem ze Senohrab. Sraz je v 8h na nádraží v Senohrabech (příp. po domluvě možnost autem ze Zajíčka v 7.50h). Příjezd do Senohrab v 14.51. V Zajíčku budou děti k vyzvednutí od 15.15. V případě špatného počasí přijedeme dříve. S sebou: batoh se svačinou a obědem, pití, oblečení odpovídající počasíCena: 100,- Kč za vstup,  zpáteční lístek do Prahy

 • Sovičkovská závěrečná slavnost

V pátek 19.6.2015  uzavíráme a slavíme konec školního roku! Dopoledne si slavnostně předáme vysvědčení a cca od 14 hod se přesuneme k Jindříškovi na zahradu, kde se k nám postupně připojíte vy – rodiče a společně si užijeme odpoledne a večer (cca do 22 hod): koupání, společný fotbalový zápas, hry, grilování, zpívání u ohně…:-)

 • Besídka Delfínků

Ve středu 17.6.2015  se můžeme těšit na společnou delfíní slavnost, na kterou bude navazovat závěrečné divadelní představení zajíčkovského Superdivadelního souboru. Program: V 16h budou školáci slavnostně pasovat Delfínky na školáky (zahrada) V 16.30 uvidíte ukázku Streetdance s Davidem (zahrada) V 16.45 se dozvíte o našem projektu spojeném s podporou Nepálu (zahrada) V 17h bude následovat divadelní představení pro rodiny „dramatiků“ (škola) Dále posezení a volný program u ohýnku…

 • Pohádkový hrad Točník

Ve čtvrtek 11.6.2015 jedeme na celodenní výlet na hrad Točník, kde bude probíhat akce „pohádkový hrad„. Akce se budou účastnit všechny děti a Zajíček bude po dobu výletu uzavřen.

Odjíždíme od Zajíčka v 7.45, vracíme se do 15.30. Jedeme objednaným autobusem.

S sebou budou děti potřebovat batoh se svačinou, obědem, pitím a kapesným. Oblečení a obuv přizpůsobte počasí.

 

 • Golfový trénink na hřišti v Pyšelích

Ve čtvrtek 4.6.2015 čeká děti náhradní termín pro  trénink s „profíky“ na golfovém hřišti v Pyšelích (původní termín byl zrušen kvůli počasí). Tak doufejme, že tentokrát nám počasí bude přát a společně tak i dodatečně oslavíme Den dětí. Odjíždět budeme ze Zajíčka v cca 10h na kolech. Golfovou lekci absolvujeme od 11 do 12 hod, poté nás čeká oběd ve formě pikniku a zmrzlina. Vracet se budeme cca v 15 hod.

Děti budou potřebovat batoh s pitím a svačinou (místo oběda), kolo, přilbu, oblečení a obuv odpovídající počasí. Lektoři nás žádali, abychom dětem nedávali džíny nebo tepláky, ale spíše „golfovější“ svršky (kostičky už nejsou nutné ;)).

 

 • Hudební pořad s Lenkou Hamajdovou

Ve středu 3.6.2015 v 9h k nám opět zavítá naše oblíbená multiinstrumentální hudebnice Lenka Hamajdová se svým pořadem Námořník Bořek na cestě kolem světa. Pořadu se budou účastnit všechny zajíčkovské děti.

 

 • Výlet do divadla Minor a dendrologické zahrady

Ve středu 27.5. jedeme na celodenní výlet!!! V oblíbeném divadle Minor se mohou děti těšit na „hororový konzert pro chvíle pohody“ s názvem Perníková chaloupka (9.30-cca 11h). Poté se již tradičně přesuneme do dendrologické zahrady, kterou si mladší děti užijí na krásném dětském hřišti a v jeho okolí, kde jsou zrovna v bujném rozpuku rododendrony. Předškoláci se školáky se mezitím s odborným průvodcem seznámí se zahradou v rámci vzdělávacího programu pro školy „co žije v zahradě“ (12-cca 14.30h).

Odjíždíme objednaným autobusem od Zajíčka v 7.45h. Vracíme se v cca 15h.

S sebou budou děti potřebovat batoh se svačinou a obědem, vhodné oblečení a drobné kapesné. Ranní svačina v Zajíčku nebude, bude až odpolední. Kdo budete děti vyzvedávat hned po příjezdu, odhlašte jim v el. docházce odpoledne.

 • Výstava GATAWAY TO SPACE

V pondělí 18.5. jedeme na celodenní výlet do Prahy na kosmonautickou výstavu Gataway to Spacena Výstavišti.

Sraz je v 7.30 na nádraží v Senohrabech (odjíždíme vlakem v 7.42). Vracíme se do Senohrab ve 14.21. Děti lze po dohodě vyzvednout přímo na nádraží, nebo budou k předání v Zajíčku od cca 14.30h. Chcete-li se zapojit do taxi sekce, dejte vědět.

S sebou potřebují děti batoh se svačinou, obědem, pitím a kapesným. Oblečeníprosím volte v závislosti na počasí a typu akce. Na výstavě budeme od 9.30 do cca 10.30. Potom se přesuneme na dětské hřiště ve Stromovce.

 

 • Návštěva učitelů z Keni

Ve čtvrtek 14.5. se za námi přijedou podívat dva mladí keňští učitelé, které zajímá, jak funguje naše škola. Chtějí se inspirovat a inspiraci přinést do své školy Island of Hope na Rusinga Island (západ Keni, ostrov na Viktoriině jezeře) mezi své kolegy a žáky. Zůstanou s námi celé dopoledne a budou se pasivně účastnit programu. V závěru dopolední výuky nás čeká společná bláznivá módní přehlídka.

 • Divadelní představení Kocour v botách

Ve středu 13.5.2015 od 9h nás čeká již třetí představení mužského komorního divadelního souboru Toy Machine, tentokrát s názvem Kocour v botách. Pokud se chcete připojit i vy, jste srdečně zváni a vítáni. Osobitý humor divadelního osazenstva a mužská energie zatím nikdy nezklamaly žádnou zajíčkovskou generaci nevyjímaje dospěláky.

 • Literární Kavárna

V úterý 12.6. od 12.15h nás čeká další společná literární Kavárna, během které děti představí další vlastnoručně psanou a svázanou knihu. Tentokrát bude jejím obsahem téma jaro, Velikonoce a člověk (tělo, zdraví, životní styl). Pokud máte čas a chuť, jste srdečně zváni. Kvůli mírnému časovému „presu“ proběhne tentokrát Kavárna bez kávy a občerstvení 😉

 • Společné fotografování

V pondělí 11.6. od cca (:)) 11 do 12h proběhne v Zajíčku společné fotografování s fotografem p.Šebkem. V případě příznivého počasí budeme směřovat celou fotoakci ven na zahradu. Fotografie si vezmete pouze v případě, pokud budete spokojeni. Pokud společnou fotografii nechcete už předem, nahlaste to prosím u učitelek, abychom zbytečně neobjednávali pro všechny děti. Díky!

 • Trénink golfu v Pyšelích

Ve středu 6.5.2015 čeká děti již druhý trénink s „profíky“ na golfovém hřišti v Pyšelích. Ten minulý si děti s nadšením velice užily.

Ráno si děti v týmech připraví oběd (pokrm si vyberou v pondělí, domluví se, kdo přinese jaké ingredience), který si vezmeme s sebou. Odjíždíme ze Zajíčka v cca 10h na kolech. Golfovou lekci absolvujeme od 11 do 12 hod, poté si dáme oběd ve formě pikniku a vrátíme se zpět do Zajíčka.

Děti budou potřebovat batoh s pitím (svačinu budeme mít v Zajíčku, oběd si připravíme sami), kolo, přilbu, oblečení a obuv odpovídající počasí. Lektoři nás žádali, abychom dětem nedávali džíny nebo tepláky, ale spíše „golfovější“ svršky (kostičky už nejsou nutné ;)).

 •  Sovičky v Chotýšanech – celotýdenní program s projektem včely

Od úterý 14.4. do úterý 21.4. mají všichni školáci nabídku účastnit se projektu Včely v ZŠ Chotýšany. Centra aktivit se budou konat v rámci ročníků, závěrečná reflexe bude celoškolní.

Kromě  center aktivit se budou účastnit celého programu včetně všech povinných předmětů. V pátek by se k žákům Chotýšan zároveň připojili na tělák.

Vyjížděli bychom každý den auty od Zajíčka v 7.20, vraceli bychom se ve 13.30h do Zajíčka (z Chotýšan odjezd po obědě ve 13h).

Děti budou fungovat v této době v „ofiko-školním“ módu – tzn. budou potřebovat!!!: svačiny v aktovce, pití, přezůvky, vybavený penál, učebnice, domácí úkoly (přesný popis v programu na tento týden), TV oblečení na pátek.

Děti budou v Chotýšanech bez nás. V této době se budeme (Danda a Mirča) věnovat přípravě příštího roku, plánování akcí, sebevzdělávání, nedodělávkám ve škole atd.

 •  Environmentální program

Environmentální program s Evou Šrailovou z Křivé vsi z minulého týdne bude pokračovat prakticky v lese v pátek 27.3.2015. Odcházíme ze Zajíčka v 8.30, děti budou potřebovat batůžky s pitím a svačinou (v Zajíčku nebude) na celé dopoledne. Na oběd budeme zpět v Zajíčku. Zvažte prosím oblečení odpovídající počasí a pobytu v terénu.

 • Třeťáci v Chotýšanech

V týdnu 23-26.3.2015 (od pondělka do čtvrtka) budou třeťáci v Chotýšanech.

 • Environmentální program

Ve čtvrtek 19.3. od 8.30 do 11.30 čeká všechny školáky a předškoláky jarní environmentální program s lektorkou Evou Šrailovou, který bude probíhat ve škole. Následně pak (o termínu vás budeme informovat, ale pravděpodobně proběhne v příštím nebo přespříštím týdnu) bude na program navazovat jeho „praktická“ část v přírodě.

 • Literární kavárna IV

V pátek 13.3. od cca 12h budou Sovičky pořádat svou další literární kavárnu spojenou se křtem své poslední knihy. Na knize budeme pracovat v tomto týdnu. Rodiče jsou na představení knihy srdečně zváni.

 • Divadlo Kůzle

V pátek 13.3. od 9h přijede do Zajíčka komorní sbor divadla Kůzle, takže se se školáky také připojíme. Cena bude v závislosti na počtu dětí max. do 100,- Kč. Pokud nechcete, aby se vaše dítě divadla účastnilo, napište tuto informaci prosím do diáře. Dítěti připravíme „extra činnost“ — bohužel nakonec nepřijeli…

 • Velikonoční portrétové fotografování

V pondělí 9.3. od 9.30 přijde náš osvědčený fotograf p.Šebel vyfotit všechny zajíčkovské děti. Jedná se o set portrétků s velikonoční tématikou.

Ve velikonočním setu bude jeden tématický rámeček s fotkou 13×18, 2 fotky 10×15, velikonoční přáníčko a 1 fotka 15×21. Cena setu je 220,- Kč.

 Focení je nezávazné, vezmete si fotografie tradičně pouze v případě, že budete spokojeni. Pokud někdo víte, že fotky nechcete v žádném případě, napište to prosím svému dítěti do diáře.

 • Jarní prázdniny

Od pondělí 2.3. do pátku 6.3.budou mít Sovičky s Mirčou i Dandou jarní prázdniny. Moc si je užijte!!! 🙂

 • Exkurze do firmy BTL v Benešově

V pátek 13.2.2015 pojedeme na exkurzi do firmy BTL, ve které pracuje tatínek Lucinky a Kryštofa.

Odjíždíme v 8.21 vlakem ze Senohrab, vracíme se do Zajíčka na oběd. Sraz je v 8.10 na nádraží v Senohrabech. Kdo potřebuje odvoz dítěte od Zajíčka, odjíždíme auty nejpozději v 8h – prosíme o nahlášení do čtvrtka, využijete-li odvoz (stačí do diáře).

S sebou budou děti potřebovat batoh se svačinou (ranní v Zajíčku nebude) pitím a drobným kapesným.

 • Divadlo Toy machine

Ve středu 2.2.2015 se děti mohou těšit na druhé divadelní vystoupení divadla Toy machine, tentokrát s loutkovým představením o rytířích.  Začínáme v 9hv dětském klubu. Cena cca 100,- Kč (bude rozpočteno v akcích)

 • Vysvědčení a bojovka s hledáním pokladu

Ve čtvrtek 30.1. čeká děti předání pololetního vysvědčení s minioslavičkou. Předcházet mu bude venkovní „bojovka“ z Pyšel do Zaječic (přiblížíme se autobusem, dojdeme pěšky).

 • Literární Kavárna III

V pátek 23.1.2015 proběhne již třetí školní literární kavárna, při které děti představí svou další knihu. Jejím obsahem bude téma třetího ukončeného projektu, a to Advent, Vánoce, Nový rok a čas. Kavárny se zúčastní také předškoláci a jako tradičně jsou srdečně zváni i rodiče školáků. Začínáme v cca 11.30 hodin v Sovičkárně.

 • Návštěva benešovské knihovny

Ve čtvrtek 22.1.2015 jedou všichni školáci spolu s předškoláky na návštěvu benešovské knihovny. Odjíždíme v 8.21 vlakem ze Senohrab, vracíme se do Zajíčka na oběd. Sraz je v 8.10 na nádraží v Senohrabech. Kdo potřebuje odvoz dítěte od Zajíčka, odjíždíme auty nejpozději v 8h – prosíme o nahlášení do středy, využijete-li odvoz (stačí do diáře).

S sebou budou děti potřebovat batoh se svačinou (ranní v Zajíčku nebude), pitím a drobným kapesným.Děti budou seznámeny s prostředím a fungováním knihovny. Čeká nás program o pověstech Benešovska.

 • Divadelní premiéra představení Nenásilí mezi zvěří

Ve středu 21.1. 2015 od 16h zahrají děti dlouho nacvičované představení o jednom „násilně-nenásilném“ dni Macha a Šebestové. Srdečně zveme všechny dramatické i nedramatické rodiny. Vstupné 20,- Kč. Po divadle následuje malá oslava s občerstvením.

 • Přezkoušení v Angelu (pouze pro druháky)

Ve čtvrtek od 13h – čeština a angličtina (odjezd od Zajíčka ve 12.15 auty) V pátek od 9h – dokončení češtiny, matematika, ČaS

 • Vánoční veselice v Zajíčku

V pátek 19.12. prožijeme v Zajíčku společnou předvánoční veselici. Děti budou potřebovat každý jeden vánočně zabalený dárek.

 • Zdolání lezecké stěny v Praze

Ve čtvrtek 18.12. jedeme na celodopolednní výpravu na pražskou lezeckou stěnu pod vedením dvou profi stěnolezců – Lenky a Ríši Michalských. S sebou potřebují děti batoh s pitím a svačinou (ranní svačina nebude, odhlašujeme paušálně všem), sportovní oblečení (lépe dlouhé nohavice i rukávy) a obuv do tělocvičny. Jedeme auty (Danda, Mirča, Michalští) v 8.30h od Zajíč0 Kč zka, vracíme se na oběd.

 • Předvánoční hudební pořad

Ve středu 17.12. od 9h nás tradičně navštíví hudebnice p.Hamajdová s prožitkovým hudebním adventním programem pro všechny děti – každý se zapojí na své úrovni, p. Hamajdová je velice „zručná“ průvodkyně. Cena je cca 80,- Kč a bude započítána do akcí za prosinec. Kdo nemáte zájem, aby se vaše dítě programu účastnilo, dejte nám prosím do středy vědět – připravíme mu jiný samostatný program (toto nelze řešit zpětně).

 

 • Adventní vystoupení v Pyšelích

V neděli 14.12. od 16h budou školáci a někteří předškoláci vystupovat na Adventu v Pyšelích. Sraz v 15.15 kvůli zvukové zkoušce. Čelovky s hvězdamis sebou.

 • Vánoční posezení s rodinami

Ve středu 10.12. od 17.30 se společně sejdeme v Sovičkárněa oslavíme uplynulé období a nadcházející svátky. Čeká nás povídání, tvoření, zpívání a dárečky.

 • Výlet do ZOO

V pondělí 1.12. pojedeme do ZOO. Budeme odjíždět od Zajíčka autobusem v 7.45. S sebou si prosím vemte pití a jídlo na celý den, vhodné oblečení a drobné kapesné. Předpokládaný návrat v 15h. Cena max. 150,-Kč (dle počtu dětí v autobuse).

 

 • Literární kavárna

V pátek 28.11. nás čeká další literární kavárna s křestem již druhé autorské knihy, tentokrát s tématem Mach a Šebestová poznávají přírodu. Kavárna začíná v 11.30 a jste srdečně zváni. Následovat bude společný hodnotící kruh uzavírající celý šestitýdenní projekt.

 

 • Spaní v Zajíčku

Ve čtvrtek 27.11.2014 spíme s dětmi v Zajíčku. Program začíná od 17.30. S sebou karimatku+spacák, spací a mycí potřeby. Cena za večeři bude připočtena k akcím za listopad.

 • Recitační kavárna

V pátek 14.11. ve 12h proběhne ve škole „recitační kavárna“. Každé dítě má týden na naučení vybrané zvířecí básničky, kterou děti nejprve přepsaly a ilustrovaly. Ten, kdo tak zatím neučinil, si básničku na přepsání a naučení přinesl domů. Na kavárnu vyšlete děti s malou (ideálně sladkou) dobrůtkou, kterou si vychutnáme u jablečného svařáku. Kdo máte časoprostor, jste srdečně na naši recitační premiéru zváni! 🙂

 

 • Vzdělávací výlet do Křivé Vsi

Ve čtvrtek 13.11. jdeme pěšky do Křivé vsi. Děti budou potřebovat vhodné oblečení a obuv pro celodopolední pobyt venku, batůžek s pitím, svačinou a malou dobrůtkou pro zvěř.

V Křivé Vsi nás kamarádka Jíťa provede po statku, seznámí děti naživo se všemi zvířaty (koně, ovce, kozy, kachny, slepice, psi), ukáže dojení kozy, pomazlíme se s malými králíčky sousedky Evy, vylejeme si stopy zvířat sádrou a na kožešině u krbu si s praktickými ukázkami popovídáme o zvířecích částech, produktech a životě.

Děti zaplatí každé 40,-Kč jako příspěvek pro přípravu programu a časoprostor Jítě a její rodince, které budou připočteny k akcím za listopad.

 •  Sovičkovský rodičák

Ve středu 12.11. od 17.45h proběhne v Sovičkárně podzimní schůzka rodičů dětí. Probíraná témata budou obdobná jako při úvodní schůzce. Zároveň budete mít možnost domluvit si termín individuální schůzky. Konec schůzky bude dle potřeby.

 

 • Třeťáci v Chotýšanech

Ve dnech od 11.11. do 14.11. budou třeťáci dojíždět a učit se v ZŠ Chotýšany v rámci projektu historická Praha.

 • Prezentace výstupů projektu v ZŠ Chotýšany

V pondělí 13. října 2014 strávíme dopoledne opět v Chotýšanech, tentokrát všichni včetně druháků. Proběhne prezentace výstupů celotýdenního projektu na téma ekologie a třídění odpadu všemi týmy. V Chotýšanech budou do týmů zapojeni děti od 1. do 6. třídy, takže to pro náš tým bude opravdová výzva a velká motivace! S sebou prosíme aktovku s učebnicemi, deníčky, penálem, právě čtenou knížkou (pouze druháci a třeťáci), svačinou, pitím a přezůvkami a podsedák.

Odjezd v 7:15, příjezd v cca 12:30.

 

 • Cyklovýlet s naučnou šifrovačkou a jízdou na koních

V úterý 7. října 2014 vyrazíme na kolech v 8:30 přes Pyšely do Nové Vsi, kde se zastavíme na svačinu a naučnou šifrovačku. Potom budeme pokračovat do Pětihost na jízdu na koních a zpět do Zajíčka na oběd. S sebou prosíme kolo, přilbu, baťůžek se svačinou a pitíma vytrénované nohy.:-)

 • Školáci v rodinné škole Zajíček se připojují k Mezinárodnímu dni nenásilí

 

Ve čtvrtek 2.října 2014 vytvoříme spolu se všemi zajíčkovskými dětmi i dospěláky (symbol nenásilí se zapáleným světýlkem jako vyjádření našeho postoje (respektujícího, nenásilného, kamarádského, otevřeného, ..). Tato akce bude probíhat v Mezinárodní Den Nenásilí na mnoha školách v rámci kampaně Měsíc za mír a nenásilí. Zároveň se můžete připojit ke stejné akci v 19h na Palackého náměstí v Praze.

  Děti budou potřebovat sklenici se svíčkou(takovou, kterou mohou držet v ruce, aniž by je hořící svíčka pálila).

Pokud se chcete připojit osobně i vy, jste srdečně vítáni. Symbol nenásililí vytvoříme v cca 11h na Zajíčkovské zahradě a zapálení svíček bude předcházet krátká meditace a žádost.

 

 • Třeťáci v Chotýšanech

Celý týden od 29.9. do 3.10. budou třeťáci dojíždět a učit se v ZŠ Chotýšany.

 •  Cyklistická dopravní výchova v Pětihostech

V pátek 26.9. jedeme na kolech do Pětihost na hřiště, kde děti ochutnají dopravní výchovu „po vesnicku“ 😉 S sebou potřebují děti kolo, helmu a pití(doporučujeme výhledově pořídit cyklodržáčky na lahve, budeme jezdit častěji). Pojedeme až po prvním vyučovacím bloku, takže svačinu budeme mít v Zajíčku. Vracíme se na oběd.

 • Oslava Klárčiných narozenin

Ve čtvrtek 25.6. odcházíme hned po obědě (v cca 13h) všichni společně ze Zajíčka do Kovářovic (na návsi, č.p.0474). Děti zde budou k vyzvednutí celé odpoledne do 17.30h. Aktovky si nechávají v Zajíčku. Volejte případně Dandě.

 • Peší výlet ze Senohrab – čtvrtek 25.9.2014 (pouze druháčci s předškoláky)

Ve čtvrtek 25.9. jdeme na celodopolední poznávací výlet. Pojedeme autobusem PID do Senohrab (odjezd v 8.58), odtud pěšo zpátky. Trasa povede po modré turistické značce až do chatové osady za Mirošovákem, odtud přes les do Kovářovic a Zaječic. Pokud chcete někdo děti předat až v Senohrabech, není problém, jen prosíme o nahlášení předem.

S sebouděti potřebují batůžky se svačinou a pitím a oblečení a obuv odpovídající počasí. Vracíme se na oběd. Ranní svačinu mít děti v Zajíčku nebudou, takže doporučujeme velkou snídani 😉

 • Vyučování se „spolužáky“ v Chotýšanech – čtvrtek 25.9. (pouze 1. a 3.třída)

Ve čtvrtek 25.9. čeká prvňáčky a třeťáky další dopolední výuka v Chotýšanech, tentokrát bez dospělácké asistence.

Vyjíždíme auty od Zajíčka v 8.15 (prosíme o „doručení“ dětí nejdéle v 7.10), vracíme se na oběd. S sebou potřebují děti aktovky se zkontrolovaným penálem, oběma deníčky, diářem, svačinou a pitím. Třeťáci potřebují také učebnice (čj, mat, aj).

 • Návštěva galerie GUD – 15.9.2014 – celodenní výlet

V pondělí 15.9.2014 se mohou předškoláci a školáci těšit na prožitkový program Viktorka a vesmírná dobrodružství v pražské galerii GUD. Více informací o programu najdete na webovkáchgalerie. Odjíždíme autobusem PID v 9h ze Zaječic do Senohrab, odkud jedeme vlakem na hlavní nádraží a pěšky na Staroměstské náměstí. Program bude od 11 do 13h. Vracíme se zpět stejným způsobem (vlak, autobus) v 15.04 do Zaječic (vlak přijíždí ve 14.51 do Senohrab). Děti je možno předat nebo vyzvednout po domluvě kdekoliv na trase. S sebou batůžek s pitím a svačinou odpovídající potřebám dítěte na výše uvedenou dobu, popř. drobné kapesné.

 • Osobní seznámení se spolužáky v ZŠ Chotýšany – 10.9.2014

Ve středu 10.9.  jsou prvňáci a třeťáci pozvání na polodenní prožitkovou „exkurzi“ do ZŠ Chotýšany. Seznámí se se spolužáky, třídními učitelkami, prostředím a programem na tento školní rok. S sebou potřebují aktovky s penálem, oběma deníčky (třeťáci ideálně i loňskými, pokud mají letos nové), svačinou a pitím. Odvoz zajištěn auty (Danda, Evča, Simča) od Zajíčka, podsedáky uvítáme. Odjíždíme v 7.15, návrat do 13h.

 

 

 • Výprava do pražského paláce knih Luxoru – 4.9.2014

Ve čtvrtek 4.9. jedou druháci a třeťáci autobusem PID a vlakem do Prahy a zpět, aby si sami vybrali písanky a pracovní sešity na tento školní rok. S sebou potřebují batoh s pitím. Vyrážíme v 9h ze Zaječic, vracíme se na oběd.

 

 

 

 • Zahajovací rodičák – 1.9.2014

V pondělí 1.9.2014 v 17h proběhne ve škole první „rodičák“. Na plánu je probrat všechny záležitosti související s letošním školním rokem. S sebou potřebujete pouze sami sebe 😉

 

 • Slavnostní zahájení školního roku 2014/15 – 1.9.2014

Mach a Šebestová se těší na své nové kamarády. Začínáme v 9h. Rodiče, prarodiče, aktovky, penály a bačkůrky s sebou!!! Šampáňo zajištěno!!!